STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 17-11-2019 10:25:22

Zlot - „Złoty Liść Jesieni"
WYDARZENIA 2006/2007

Dnia 30 września 2006 r grupa uczennic z naszej szkoły wraz z opiekunkami: Elżbietą Ziółkowską i Aleksandrą Przywara pojechała na Wojewódzki XXXII zlot „Złoty Liść Jesieni”, który odbył się w Modzerowie. Po przyjeździe na miejsce nasza grupa została przywitana przez organizatora Zlotu – panią Ewę Kwasek. Później dziewczęta udały się na występy, gdzie przedstawiły program słowno – muzyczny: „Barwy jesieni naszego środowiska”. Uczennice przygotowały też pracę plastyczną o tej samej tematyce.

Następnie odbył się trzykilometrowy spacer po otulinie Gostynińsko – Włocławskiego Parku Krajobrazowego – szkolnej ścieżce przyrodniczej w Modzerowie, który poprowadził leśniczy pan Andrzej Proszkiewicz. Uczennice zapoznały się tu z 8 stanowiskami:

1. Ambona: stanowisko umieszczone od 3 do 10 metrów nad ziemią, zamaskowane, służące do obserwacji zwierzyny.

2. Wprowadzenie podszytu: dolna warstwa w drzewostanie złożona z gatunków drzewiastych i liściastych wysokości do czterech metrów.

3. Paśnik dla zwierzyny – zadaszone koryto na pokarm.

4. Pułapka feromonowa – ma na celu stwierdzenie obecności szkodnika – brudnicy mniszki w drzewostanie iglastym.

5. Grodzenia mrowisk – do ochrony gniazd mrówek.

6. Lasy liściaste – występuje tu bogata roślinność runa leśnego i podszytu.

7. Kompleks upraw leśnych: obszar sadzonek drzew wychodowanych wcześniej w szkółkach leśnych.

8. Miejsce na posiłek, gdzie odbyło się ognisko, podczas którego dziewczęta otrzymały podziękowanie za przyjazd oraz liczne nagrody za udział w konkursach.

news: zlotyliscjesieniwystep1.jpg

news: zlotyliscjesieniwystep2.jpg