STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 15-11-2019 08:06:10

Boże Narodzenie w naszej szkole
WYDARZENIA 2006/2007

22 grudnia w naszej szkole już od samego rana można było czuć atmosferę zbliżających się Świąt. Wszystko za sprawą odbywających się tego dnia szkolnych Jasełek Bożonarodzeniowych.

W niecodzienne role wcielili się uczniowie – ci najmłodsi, ze szkoły podstawowej i starsi – ze szkoły zawodowej i gimnazjum (razem 28 osób). Grupa młodzieży przygotowywała się do występu pod czujnym okiem nauczycieli – pani Violetty Czekaj, Katarzyny Kurek, Katarzyny Gwiazdy, Elżbiety Ziółkowskiej, Katarzyny Siwak.

news: jaselka061.jpg

news: jaselka062.jpg

Jasełka różniły się od tradycyjnych przedstawień tym, że do szopki betlejemskiej przybywali przedstawiciele różnych grup społecznych: nauczyciel, taksówkarz, murarz, lekarz, uczeń, policjant.

W pierwszej scenie grupa diabłów pod wodzą Lucyfera zaskoczyła bardzo widzów przede wszystkim językiem, którym rozmawiali ze sobą. Na uwagę zasługuje także fakt, że młodzież przygotowała się do występu bardzo starannie, zapamiętując częstokroć długie teksty. Ponadto Jasełka uświetnił swoim występem chór szkolny pod kierunkiem pani Katarzyny Siwak śpiewając kolędy i pastorałki. W uroczystości uczestniczył zaproszony gość – ksiądz Stanisław Talaczyński oraz rodzice niektórych dzieci.

W świątecznym nastroju wszyscy podzielili się opłatkami i złożyli sobie życzenia oraz wspólnie zaśpiewali kilka kolęd w czasie oczekiwania na wyjątkowego gościa – św. Mikołaja. Kiedy wreszcie się pojawił z wielkim workiem prezentów – radości nie było końca – zwłaszcza wśród najmłodszych uczniów. Dzięki hojności sponsorów każdy otrzymał paczkę świąteczną.

A oto jeszcze kilka fotografii z wigilii szkolnej w niektórych klasach...

news: jaselka063.jpg

news: jaselka064.jpg