STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 15-11-2019 08:33:40

Hipoterapia w Zespole Szkół - kolejne zajęcia
WYDARZENIA 2010/2011

W Zespole Szkół Specjalnych w Żninie, dzięki  dofinansowaniu, jakie otrzymuje szkoła ze Starostwa Powiatowego Żninie w formie grantów oświatowych już trzeci rok organizowane są zajęcia hipoterapii dla uczniów z głębszą niepełnosprawnością umysłową. W poniedziałek  4 czerwca odbyło się podsumowujące spotkanie działań za pierwsze półrocze roku 2011 w ośrodku Silverado City w Bożejewiczkach. W czasie spotkania uczniowie zostali miło przyjęci przez gospodarzy, uczestniczyli w grach, konkursach, zabawach integracyjnych  oraz brali udział w indywidualnej terapii kontaktowej ze zwierzętami.

Wznowienie działań przewidzianych w projekcie grantowym planowane jest na wrzesień 2011. Będą w nich uczestniczyli dotychczasowi uczestnicy projektu, jak również oferta ta jest otwarta dla uczniów, którzy dopiero od września zastaną uczniami wspomnianej placówki. Zajęcia te skierowane są dla uczniów, ale mogą w nich uczestniczyć rodzice, jako osoby współpracujące w indywidualnie dobranym programie terapeutycznym.

news: hipot01.jpg  news: hipot02.jpg