STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING 29-09-2020 02:07:31

Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

Betlejemskie Światło Pokoju już w naszej szkole.
WYDARZENIA 2011/2012Harcerze z 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku uczestniczyli w uroczystościach przekazania przez skautów słowackich Betlejemskiego Światła Pokoju, które odbyło się w Zakopanem.

Harcerze z naszej szkoły przekazali na ręce biskupa Damiana Andrzeja Kuskusa dary, były to piękne góralskie - piernikowe domki, które upieczone i sklejone zostały pod czujnym okiem pani Lilianny Kwaśniewskiej.
news: swiatlobetlejemskie.jpg

Betlejemskie Światło Pokoju w Zakopanem rozpoczęło wędrówkę po Polsce, niosąc jak zawsze nadzieję na pokój wśród narodów. W trakcie uroczystości, która odbyła się w niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, skauci słowaccy przekazali Płomień z Betlejem harcerzom ze Związku Harcerstwa Polskiego.
Coroczna akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem ma już w Polsce tradycję 20 lat. Przekazanie światła narodziło się w Linzu w 1986 roku, jako akcja charytatywna na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Austriackie Radio i Telewizja z pomocą skautów roznosiła betlejemskie światło po szpitalach i domach opieki społecznej. Po kilku latach Światło rozeszło się niemal po całej Europie. Więcej na stronie http://www.watra.pl/zakopane/wiadomosci/2011/12/09/betlejemskie-swiatlo-pokoju-2