STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · KONTAKT · RODO 20-01-2021 10:05:30
Nawigacja

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

UCZNIOWIE I RODZICE - NAUCZYCIELOM
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Podsumowanie grantowych zajęć pozalekcyjnych
WYDARZENIA 2011/2012

12 grudnia 2012 w Zespole Szkół Specjalnych odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Sekrety zdrowia od kuchni”, który był dofinansowany kwotą 2500 zł grantem oświatowym Starostwa Powiatowego w Żninie.

   Od marca do grudnia 2011 dzieci i młodzież z głębszą niepełnosprawnością umysłową brała udział w zajęciach, które miały przygotować je do w miarę samodzielnego funkcjonowania w życiu dorosłym.

   Uczniowie uczyli się  m.in. Planowania zakupów, kalkulowania ceny, wyszukiwania ciekawych przepisów we własnym otoczeniu oraz w Internecie, wykonywania różnorodnych potraw. Odbyły się liczne spotkania i praktyczne zajęcia warsztatowe np. z nakrywania i dekorowania stołu, zachowania się zgodnie z zasadami savoir-vivre. Realizatorami projektu byli nauczyciele ZSS: Anna Jaworska, Sylwia Najkowska, Anna Muzykiewicz oraz Tomasz Jaworski.

   Należy wspomnieć, że ta sama grupa nauczycieli od trzech lat jest inicjatorem i realizatorem innych działań pozalekcyjnych, które wykorzystują hipoterapię jako metodę wspomagającą ogólną rehabilitację dzieci niepełnosprawnych. Również i te zajęcia są w części dotowane grantem oświatowym Starostwa Powiatowego w Żninie.

   Autorzy wspomnianych projektów wysoko oceniają efekty prowadzonych zajęć, oraz podkreślają, że ich realizacja znacząco podniosła jakość pracy szkoły.

Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2019/2020
kontakt:
jawor.antom@gmail.com