STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · KONTAKT · RODO 20-01-2021 11:27:53
Nawigacja

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

UCZNIOWIE I RODZICE - NAUCZYCIELOM
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Jasełka w szkole
WYDARZENIA 2011/201222 grudnia odbyły się szkolne Jasełka Bożonarodzeniowe połączone ze spotkaniem opłatkowym. Uroczystość swą obecnością zaszczycili ks. Proboszcz Stanisław Talaczyński, Przewodnicząca Rady Powiatu pani Józefa Błajet oraz sponsorzy w osobach pani Zofii Kurczewskiej oraz panowie Władysław i Zbigniew Springer, dzięki którym min. uczniowie mogli zostać obdarowani przez Św. Mikołaja upominkami.
news: jaselka2011.jpg  news: jaselka20112.jpg
    Kilkutygodniowe przygotowania do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia zwieńczone zostały pięknym przedstawieniem. Wśród uczniów panowała uroczysta i odświętna atmosfera. Wszystko było przygotowane począwszy od scenerii, poprzez oryginalne stroje, piękny i przejmujący śpiew kolęd i pastorałek.
    Scena pierwsza ukazała widzowi czas Adwentu. Uczniowie w tańcu z lampionami przenieśli nas w czas, kiedy człowiek pogrążony był jeszcze w ciemności i oczekiwał na przyjście Zbawiciela.
    W następnej odsłonie - scenie zwiastowania Maryji ukazana została prawda, że jest dla ludzi jeszcze nadzieja, bo Maryja wyraziła Bogu swoje "Tak", by w kulminacyjnym momencie przejść do radosnej sceny Narodzin Pana Jezusa w Betlejemskiej Szopie. Uczennice przebrane za Anioły czuwały nad Świętą Rodziną, Pastuszkowie przybyli śpiesznie aby powitać narodzonego Jezusa, Trzej Królowie złożyli dary u stóp dzieciątka.
    Przygotowanie i prezentacja Jasełek nagrodzone zostały gromkimi brawami. Następnie ks. proboszcz pomodlił się nad opłatkami i symbolicznie przełamał się z dyrektorem szkoły, życząc wszystkim byśmy pamiętali, że w życiu podążać należy za Światłością. Kolejno pan dyrektor Grzegorz Koziełek w imieniu całej szkolnej rodziny podziękował przybyłym na spotkanie sponsorom, przekazując im w darze wytwory pracy uczniów.
    Również pani Przewodnicząca Rady Powiatu z niekrytym wzruszeniem dziękowała uczniom za wkład pracy, zaangażowanie w przygotowane przedstawienie i życzyła obecnym oraz ich rodzinom zdrowych, spokojnych świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.

    Kolędy, dekoracje, świąteczne stroje uczniów a przede wszystkim wspólny opłatek i wzajemne życzenia pozwoliły wczuć się w atmosferę zbliżających się Świąt, pełnych ciepła i bliskości tworząc niepowtarzalny klimat radości i refleksji.
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2019/2020
kontakt:
jawor.antom@gmail.com