STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 20-04-2024 09:57:49

LEKCJA HISTORII, LEKCJA PATRIOTYZMU
Wydarzenia 2012/20139 listopada dzieci i młodzież oraz nauczyciele ZSS w Żninie wzięli udział w uroczystości patriotycznej zorganizowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
   Spektakl rozpoczął się lekcją historii w wykonaniu uczniów klasy I szkoły zawodowej i klasy III gimnazjum a przeplatany był pieśniami w wykonaniu zespołu wokalnego.
   "Lekcja" przypomniała najważniejsze fakty z dziejów utraty wolności, walki o odzyskanie niepodległości aż po czasy współczesne. Zgromadzeni z uwagą śledzili wydarzenia na scenie i brali z zapałem udział w wspólnym śpiewaniu pieśni.
   Zespół teatralny tworzą: Natalia Kuźniarek, Norbert Tokarz, Rafał Kamiński, Michał Galwas, Sebastian Draheim, Kinga Bonna, Daniel Dubiniewicz. Śpiewają: Kasia Cięgotura, Karolina Andrzejewska, Mikołaj Pietras, Agnieszka Drzażdżyńska, Karolina Stróżyńska, Natalia Popielarz, Karol Klim, Kinga Wiśniewska, Mariusz Szwed, Filip Kuliński. Spektakl przygotowały nauczycielki: Katarzyna Siwak, Maria Niedźwiedzka, wystrój sali i kostiumy: Anna Mróz, Magdalena Imbiorowska, Elżbieta Ziółkowska.
news: swietoodzyskniepodl.jpg