STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 13-07-2020 14:18:24

Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

Międzyszkolny Konkurs Geograficzno- Ekologiczny „ Nasza Planeta”
Wydarzenia 2012/2013

Dnia 21 maja 2013 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie,  odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Geograficzno – Ekologicznego „Nasza Planeta”. Tegoroczna edycja realizowana była pod hasłem „Woda źródłem życia”. Konkurs miał na celu propagowanie postaw proekologicznych wśród młodzieży, pogłębienie i usystematyzowanie wiedzy z zakresu geografii oraz ekologii. Ważnym elementem spotkania była integracja młodzieży z różnych placówek szkolnictwa specjalnego. W konkursie wzięły udział zespoły z pięciu szkół.

Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę podczas testu, w części ekspresyjnej  konkursu (plastyczno – technicznej), wykonywali modele statków. Każdy z modeli został „wyposażony” w hasła proekologiczne mające na celu przedstawienie problemu związanego z zanieczyszczeniem wód oraz zachęcenie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowisk wodnych. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Zespół Szkół z Koronowa, drugie Zespół Szkół ze Żnina, trzecie Ośrodek Szkolno Wychowawczy z Wągrowca. Konkurs został zorganizowany dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Żninie, które objęło honorowy patronat nad konkursem. Sponsorem nagród był również bank spółdzielczy w Żninie. Patronat medialny nad konkursem objął tygodnik „Pałuki”.

news: naszaplaneta2013.JPG

news: naszaplaneta20132.JPG