STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 29-03-2024 06:50:48

55 Lecie Nieprzetartego Szlaku
Wydarzenia 2012/2013

24 maja 2013 roku 17 Drużyna Harcerska NS im. Janusza Korczaka, działająca w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie brała udział w Chorągwianych obchodach 55- lecia Nieprzetartego Szlaku w Bydgoszczy.

Do uroczystości harcerze wraz z instruktorami phm Grażyną Sawicką, phm Teresą Paradowską, dh Tomaszem Jaworskim i nauczycielką muzyki mgr Katarzyną Siwak przygotowywali się sumiennie.   Zespołu Szkół Specjalnych reprezentował również Dyrektor Pan Grzegorz Koziełek oraz długoletnia emerytowana  instruktorka harcmistrzyni Janina Popielarz.

Drużyna ze Żnina rozśpiewała zebranych na sali instruktorów i zaproszonych gości oraz zaprezentowała scenki z życia harcerskiego, a harcerskimi okrzykami uświetnili ceremonię wręczania licznych odznaczeń i wyróżnień.

Wśród docenionych podczas Jubileuszu znaleźli się aktywni instruktorzy działający w drużynach NS oraz przyjaciele harcerzy i osób niepełnosprawnych

Brązowy krzyż za zasługi dla ZHP z rąk druhny Komendant Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP , harcmistrzyni Lucyny Andrysiakotrzymała otrzymała m. in. phm Grażyna Sawicka, a wiceprezes Kujawsko- Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK hm Grzegorz Kruk wręczył druhnie phm Teresie Paradowskiej brązowy medal za zasługi dla Ligi Obrony Kraju.

W obchodach udział wzięli zaproszeni goście m. in. instruktorzy seniorzy, komendanci Hufców, prezesi towarzystw i stowarzyszeń pracujących na rzecz osób niepełnosprawnych, takich jak Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie Dum Spiro Spero i wiele innych.

Byli też zaproszeni goście z Powiatu Żnińskiego: pan wicestarosta mgr Robert Luchowski, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych mgr Grzegorz Koziełek i pani prezes Stowarzyszenia Sympatyków Harcerstwa Żnińskiego mgr Ewa Piwecka.

W imieniu zaproszonych gości, głos zabrał pan starosta, który powiedział o znaczeniu harcerstwa, a zwłaszcza Nieprzetartego Szlaku w wychowaniu i rozwoju dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami. W swoim wystąpieniu  życzył wszystkim  instruktorom wielu sukcesów w tej trudnej, a tak bardzo potrzebnej pracy. Uwieńczeniem uroczystości było wręczenie gościom pięknych upominków, wykonanych przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, pod kierunkiem  nauczycieli   mgr Liliany Kwaśniewskiej, mgr Dominiki Piechowiak, mgr Małgorzaty Dytman i mgr Elżbiety Ziółkowskiej.

Obchody 55-lecia NS dokumentowane były licznymi zdjęciami a migawki występów 17 DH NS można było zobaczyć w wieczornych Zbliżeniach emitowanych w Telewizji Bydgoszcz 24 mają.

Uroczystości w Bydgoszczy były znakomitą formą integracji wielu pokoleń Nieprzetartego Szlaku.

news: 55ns.jpg