STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 20-04-2024 16:13:48

Bezpieczna droga!
WYDARZENIA 2007/2008

Bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły – zagadnienie to jest bardzo istotnym elementem edukacji komunikacyjnej dzieci i młodzieży, wpisane w zadania szkoły (realizowane na poszczególnych przedmiotach). Zauważając szczególne potrzeby naszych uczniów opracowaliśmy i realizujemy od 5 lat w naszej placówce projekt „Bezpieczna droga”, który ma na celu kształtowanie w naszych uczniach – świadomego uczestnika ruchu drogowego. Autorami i koordynatorami projektu są panie: Janina Witkowska i Małgorzata Dytman. Organizujemy spotkania z policjantami KPP w Żninie, konkursy plastyczne, zajęcia i krótkie scenki tematyczne, które mają na celu uwrażliwienie uczniów na bezpieczeństwo własne oraz bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Do prac włączają się wszyscy nauczyciele naszej szkoły. 28 września odbyły się zajęcia warsztatowe podsumowujące wrześniowe działania realizowane w ramach projektu, na które zaprosiliśmy przedstawiciela KPP Żnin, panią policjant Romanę Pilachowską.

Rozpoczynając działania w ramach tego projektu udało nam się nawiązać współpracę z firmą z Jaworzna A DAL-BERT produkującą elementy odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo w ruchu drogowym – szczególnie w trudnym okresie jesieni i zimy.