STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 22-11-2019 23:56:23

Konferencja "Oswoić autyzm".
Wydarzenia 2012/2013

13 czerwca br. w Zespole Szkól Specjalnych w Żninie obyło się spotkanie pt. „Oswoić autyzm”. Działanie to wpisało się w realizację Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Powiatu  Żnińskiego na lata 2011 – 2015.

Organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Żninie (p. Izabella Gronet), Zespół Szkół Specjalnych w Żninie (Katarzyna Gwiazda, Anna Muzykiewicz, Grażyna Ślęzak, Aleksandra Kobusińska), Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna  w Żninie (p. Justyna Woźniak) oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Żninie (p. Joanna Szymańska).

Spotkanie było adresowane do nauczycieli szkół podstawowych, przedszkoli, podmiotów leczniczych oraz Ośrodków Pomocy Społecznej w Powiecie Żnińskim. Miało na celu upowszechnienie wiedzy na temat objawów autyzmu w celu umożliwienia wczesnej diagnozy zaburzenia oraz zapoznanie z metodami wykorzystywanymi w pracy z dziećmi autystycznymi.

Program spotkania:

9.00-10.00 - Anna Masztalerz, dr nauk med. spec. neurolog dziecięcy, pediatra "Autyzm dziecięcy - spojrzenie neurologa"

10.00-10:45 - mgr Ewa Żmich, Centrum Terapii Egeo Bydgoszcz "Początek podróży - czyli od czego zacząć oddziaływania terapeutyczne z dzieckiem ze spektrum autyzmu",

10:45-11:30 - mgr Joanna Wardacka, Centrum Terapii Egeo Bydgoszcz "Metody wspomagające, stymulujące rozwój dziecka z autyzmem ze szczególnym uwzględnieniem terapii zaburzeń integracji sensorycznej".

11.30–11.45 - przerwa kawowa

11.45 – 12:15 mgr Katarzyna Gwiazda, „Prezentacja pracy terapeutycznej z uczniami autystycznymi Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie”

Ok. 12:15 – 12:45 pani Bogumiła Lemańska, „Blaski i cienie życia z dzieckiem z autyzmem – świadectwo matki”

12.45 – prezentacja bazy edukacyjnej ZSS w Żninie dla chętnych.