STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 20-04-2024 11:47:40

Pokaz dogoterapii przy współpracy Fundacji Pomocy Terapeutycznej ,,Cane pro Humano” z Bydgoszczy
WYDARZENIA 2013/2014

Dnia 4 kwietnia 2014 w naszej szkole odbył się po raz kolejny pokaz dogoterapii przy współpracy Fundacji Pomocy Terapeutycznej ,,Cane pro Humano” z Bydgoszczy. W zajęciach uczestniczyli najmłodsi uczniowie z zespołów edukacyjno-terapetycznych oraz dzieci mające nauczanie indywidualne. Dogoterapia najbardziej efektywna jest w rehabilitacji dzieci, ze względu na "ukrycie" ćwiczeń rehabilitacyjnych w formie zabawy z psem. Daje również dobre efekty w terapii osób chorych, samotnych i starszych. Działanie w tym przypadku przede wszystkim polega na nawiązaniu psychicznej więzi ze zwierzęciem, co przyspiesza leczenie lub ułatwia przejście choroby. Zajęcia przeprowadzone w naszej szkole pomagają ćwiczyć i rozwijać umiejętności potrzebne do przywrócenia sprawności, rozwijają spostrzegawczość, kształtują umiejętności, zwiększają skupienie uwagi, uczą samodzielności oraz dają uczniom dużo pozytywnych przeżyć. Czynnik emocjonalny, który towarzyszy takim zajęciom jest niezwykle istotnym elementem dogoterapii i to on właśnie w dużej mierze decyduje o skuteczności działań, jak i o popularności tej metody. Pies stwarza wspaniałą motywację do podejmowania konkretnych działań. Żmudne, często nudne i wielokrotnie powtarzane ćwiczenia stają się w obecności psa przyjemnością i zabawą.

GALERIA ZDJĘĆ Z DOGOTERAPII - PROSZĘ KLIKNĄĆ TEN NAPIS

Z fundacją od lat współpracują panie Aneta Golczyk-Szypowska  i Anna Jaworska.