STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 25-04-2024 18:39:44

Uroczystość z okazji kanonizacji Jana Pawła II
WYDARZENIA 2013/201430 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz z chórem pod kierunkiem p. Beaty Różańskiej przedstawili spektakl "Recepta na świętośc według Jana Pawła II". Jego celem było uczczenie wyniesionego na ołtarze papieża Polaka, Św. Jana Pawła II. Tą inscenizacją młodzież chciała uzyskac odpowiedź na pytanie , co spowodowało, że papież z Polski stał się osobą pełną świętości, a także przekazac ideę że świętośc jest dla każdego, że każdy może tego doświadczyc, że jest to możliwe. Wielu urzekła scena z ptakami, które stopniowo uwalniały sie z sideł. Miało to znaczenie symboliczne, że dobrym
życiem, również poprzez swoją niepełnosprawnośc możemy wznieśc się w górę. Przy tej okazji pan dyrektor Grzegorz Koziełek oraz proboszcz ks.proboszcz Stanisław Talaczyński podzielili się własnymi refleksjami na temat świętego J P II.
Na koniec uroczystości uczniowie zaprezentowali krótkie przedstawienie obrazujące wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja .

Na specjalne zaproszenie ks. proboszcza Stanisława , we wtorek 20 maja po wieczornej mszy św., grupa uczniów wystąpiła w kosciele pw.NMP Królowej Polski w Żninie z inscenizacją przypominającą osobę papieża Jana Pawła II. Swoim występem młodzież przypomniała przesłanie świętego papieża ,ale także wskazała na to jak dążyc do świętości. Cieszymy się, że zostaliśmy przez zgromadzoną publicznośc  przyjęci bardzo serdecznie i ciepło, a oklaskom nie było końca.