STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 28-03-2024 22:07:22

II Międzyszkolny Integracyjny Przegląd Profilaktyczny pt. „W zgodzie z innymi”
WYDARZENIA 2013/2014

20.05.2014 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie odbył się II Międzyszkolny Integracyjny Przegląd Profilaktyczny pt. „W zgodzie z innymi”. Przegląd zorganizowany był przez Zespół Szkół Specjalnych w Żninie przy współudziale Starostwa Powiatowego w Żninie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żninie oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żninie. Działania te wpisały się w Program Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Powiatu Żnińskiego na lata 2011 – 2015. Uczestnikami przeglądu byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu żnińskiego (Szkoła Podstawowa nr 2 w Żninie, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Żninie, Zespół Publicznych Szkół nr 1 w Żninie) oraz szkół specjalnych (Zespół Placówek Specjalnych im. Janusza Korczaka w Szerzawach oraz Zespół Szkół Specjalnych w Żninie).

Celami przeglądu były:

- Upowszechnianie wiedzy na temat przeciwdziałania przemocy i agresji, kształtowanie zachowań i stylów życia korzystnych dla zdrowia psychicznego, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych i stresujących.

- Ćwiczenie umiejętności konstruktywnego rozładowywania negatywnych emocji.

- Wskazanie na negatywne skutki przemocy oraz kształtowanie umiejętności podejmowania decyzji.

- Wskazanie na zachowania antyagresywne i wdrażanie do stosowania tych zachowań oraz kształtowanie postawy szacunku do innych.

- Rozwijanie postawy tolerancji dla inności oraz umiejętności wykorzystania muzyki do radzenia sobie z agresją.

Przebieg spotkania

1. Występ szkolnego zespołu muzycznego pod kierownictwem p. Katarzyny Siwak .

2. Przedstawienie przez zaproszone szkoły krótkich prezentacji  na temat profilaktyki przemocy (forma dowolna -plakat, scenka, prezentacja multimedialna lub inne).

3. Prezentacja metodyki bezpiecznej samoobrony przez mistrza sztuk walki vo-quyen Jarosława Kobusińskiego.

4. Poczęstunek.

5. Przeprowadzenie przygotowanych przez uczniów każdej ze szkół dowolnych zabaw integracyjnych dla wszystkich uczestników przeglądu.

news: konkursprofilaktyczny2014.jpg