STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 14-12-2019 20:34:50

Turnus rehabilitacyjny w Rabce Zdroju
WYDARZENIA 2014/2015

W dniach  od 26 sierpnia  do 6 września 2014 grupa uczniów ZSS w Żninie wraz z rodzicami przebywała na dwutygodniowym turnusie rehabilitacyjnym w Rabce-Zdroju  w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym ,, Żuraw”.

Pobyt na turnusie oprócz uczestnictwa w  zajęciach rehabilitacyjnych stanowił okazję do bogacenia doświadczeń, przeżyć, samodzielności i rozwijania funkcjonowania dzieci niepełnosprawnych w środowisku innym niż domowe lub szkolne. Uczestnicy turnusu w wolnych chwilach zwiedzali Kraków, Zakopane, Pieniny, poznawali kulturę i sztukę góralską oraz liczne  atrakcje regionu. Dla rodziców wyjazd do Rabki-Zdroju sprzyjał  wzajemnej integracji i wymianie doświadczeń, oderwaniu się od codzienności.

Zorganizowanie turnusu było możliwe dzięki dofinansowaniu uzyskanego z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żninie. Niestety z uwagi na ograniczenia finansowe nie wszyscy chętni uczniowie mogli skorzystać z proponowanego wyjazdu. Wspomagająca organizacyjnie działania rodziców nauczycielka  Anna Jaworska liczy, że w następnym roku uda się wyjechać wszystkim chętnym.

news: turnusrabka2014.jpg