STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 07-12-2019 10:35:06

Realizacja zadań grantowych:„Czy tu ? Czy tam? Harcerską radość wciąż mam…” - 2014 r
WYDARZENIA 2014/2015

Od kwietnia 2014 r do października 2014 r. harcerze 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku im Janusza Korczaka działającej przy Zespole Szkół Specjalnych realizowali pod kierunkiem dh hm. Grażyny Sawickiej i dh pwd. Tomasza Jaworskiego zadania grantu oświatowego „Czy tu ? Czy tam? Harcerską radość wciąż mam…” Stanowił on kontynuację grantów „Ruszamy z  Nieprzetartym Szlakiem”  z  2010,  2011 i 2012  roku.

- Podczas spotkania integracyjnego z zaprzyjaźnioną drużyną ZHP NS uczestnicy poznali atrakcyjne miejsca i zabytki miasta Świecia. Największe wrażenie zrobiło na wszystkich zwiedzanie ruin krzyżackiego zamku. W pamięci harcerzy pozostaje instruktorka, drużynowa 6 Grunwaldzkiej Drużyny Nieprzetartego Szlaku Włóczykije ze Świecia,  dh Joanna Dworzecka- Miszkiewicz, która w dniu 02 stycznia 2014 roku odeszła na wieczną służbę. Na jej grobie harcerze złożyli kwiaty i oddali hołd. Wspólne śpiewanie piosenek harcerskich, pląsy, zabawy ruchowe oraz smaczny poczęstunek uwieńczyły integracyjną zbiórkę harcerską na terenie Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu, na ul. Paderewskiego 5a.

- Zadania grantowe harcerze realizowali również podczas pobytu na XLVIII  Integracyjnym Zlocie Drużyn ZHP NS w Funce we wrześniu 2014 roku. Z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach terenowych „Przyrodnicza ścieżka dydaktyczna: Piękno Borów Tucholskich” podczas której rozpoznawali podstawowe gatunki roślin i zwierząt, zobaczyli piękne krajobrazy i tereny wokół jeziora Charzykowskiego. Podczas wycieczki do Chojnic, zobaczyli m.in. zabytkowe miejsca: Bramę Człuchowską, Baszty: Wronią, Kurzą Stopę, Szewska oraz Więzienną, Dom Szewski, Rynek i Ratusz z  1902 roku, Barokowy Kościół oo Jezuitów z 1744r.