STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 07-12-2019 09:55:59

Jasełka szkolne 2014
WYDARZENIA 2014/2015

W ostatnim dniu nauki to jest 19XII  przed świętami Bożego Narodzenia 20-sto osobowa grupa uczniów zaprezentowała społeczności szkolnej przygotowywaną od kilku tygodni sztukę bożonarodzeniową pt. ''Ziarenka czułości". Uczniowie opowieść o historii pierwszych rodziców oraz o historii Świąt Bożego Narodzenia połączyli z czasami współczesnymi. Ukazali piękno i radość wspólnego przeżywania świątecznego czasu, a także wskazali zagrożenia deformujące istotę świąt, jakie niesie cywilizacja i konsumpcyjny styl życia. Znamienna była scena, w której mały chłopiec szuka w codziennej rzeczywistości jedynie zawartej w tytule czułości i zainteresowania rodziców. Ci w pogoni za pieniądzem nie zawsze są mu w stanie ją zapewnić. Owa czułość jest najlepszym i najważniejszym prezentem dla dziecka nie tylko w święta, ale w życiu codziennym.

Ksiądz proboszcz Stanisław Talaczyński nie krył podziwu dla występujących uczniów . Przyznał , że za każdym razem jest miło  w szkole zaskakiwany poziomem przygotowywanych przedstawień. Pomysłodawczynią i reżyserem jasełek była pani Violetta Czekaj. Oprawę muzyczną przygotowała pani Kasia Siwak wraz z zespołem muzykujących nauczycieli to jest :pani Ola Kobusińska, pan Robert Szypowski oraz pan Tomek Jaworski . Szopkę zbudował z uczniami pan Jarek Kobusiński. Po przedstawieniu życzenia uczniom i nauczycielom złożyli dyrektor Grzegorz Koziełek i ks. proboszcz Stanisław Talaczyński , którzy symbolicznie podzielili się  również opłatkiem. Dzięki
przychylności i otwartemu sercu wielu ludzi, wszyscy uczniowie otrzymali upominki, po czym udali się do klas na spotkania przy stole.

news: jaselka2014.jpg