STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 17-11-2019 10:25:28

VII Zlot drużyn harcerskich Nieprzetartego Szlaku w Dęblinie
WYDARZENIA 2014/2015

Udział 17 Drużyny ZHP Nieprzetartego Szlaku im. Janusza Korczaka w Zlocie w Dęblinie.

W dniach 14 – 17 maja harcerze 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku im. Janusza Korczaka działającej w Zespole Szkół Specjalnych uczestniczyli w  VII Ogólnopolskim Integracyjnym Zlocie Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku ZHP Dęblin 1015.

Podczas pobytu harcerze uczcili jubileusz 90 lecia działalności Wyższej Oficerskiej Szkoły Sił Powietrznych w Dęblinie.

Zwiedzanie rozpoczęło się od poznania pracy lotniska wojskowego, pokazu akcji ratowniczej przeprowadzonego przez Wojskową Straż Pożarną 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Następnie uczestnicy zlotu mieli okazję zobaczyć bazę Straży Lotniska, gaśnicze wozy bojowe oraz popatrzeć na starty i lądowania samolotów z wieży kontrolnej Straży.

Kolejnym punktem zwiedzania lotniska była wizyta w hangarach gdzie harcerze oglądali samoloty i śmigłowce bojowe. Największą atrakcję stanowiło spotkanie „oko w oko” z myśliwcem wielozadaniowym F -16.

Potem rozpoczęło się zwiedzanie Wyższej Oficerskiej Szkoły Sił Powietrznych w Dęblinie. Młodzież miała okazję zobaczyć sale wykładowe ale także symulatory lotów poszczególnych samolotów i śmigłowców oraz ćwiczenia na symulatorze skoków spadochronowych.

Harcerze 17 Drużyny ZHP Nieprzetartego Szlaku im. Janusza Korczaka już po raz trzeci uczestniczyli w zlocie w Dęblinie. Jak co roku wzięli również udział w terenowej grze zwiedzając malownicze zakątki miasta Dęblin oraz jego okolic: Wyspę Wisłę w miejscowości Stężyca, miejsce gdzie na obszarze 30 hektarów, wyjątkowej urody nadwiślańskich terenów powstał kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny.

Harcerze mieli możliwość uczestniczenia w Zlocie m. in. dzięki środkom pozyskanym w ramach grantu oświatowego Starostwa Powiatowego w Żninie: "Wszędzie nas pędzi, wszędzie gna... harcerska dola radosna! realizowanego przez nauczycieli, instruktorów hm Grażynę Sawicką i pwd Tomasza Jaworskiego.

Galeria zdjęć - proszę kliknąć w fotografię poniżej...

news: deblin1015.jpg

Na Zlot harcerze udali się wraz z dh Jarosławem Kobusińskim oraz dh pwd Tomaszem Jaworskim