STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING 26-09-2020 14:47:06

Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

Zajęcia hipoterapii
WYDARZENIA 2014/2015

Hipoterapia w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie.

W trakcie drugiego semestru w ZSS w Żninie uczniowie szkoły podstawowej uczestniczą w regularnych zajęciach hipoterapii w ośrodku agroturystycznym Rancho Goc. Pod czujnym okiem wychowawców i właścicieli gospodarstwa najmłodsi uczestnicy bogacą doświadczenia i uczą się zaradności życiowej w środowisku pozaszkolnym. Dodatkowo zajęcia poprzez obcowanie ze zwierzętami i elementy hipoterapii spełniają dużą rolę terapeutyczną, poznawczą i rehabilitacyjną. Wyjazdy te są bezpłatne dla uczniów, pozwoliły na to fundusze pozyskane dzięki ,,Kapitałowi Zaufania”, stowarzyszeniu które wspiera działalność szkoły. Nauczyciele działający w stowarzyszeniu uzyskali wsparcie finansowe z Telewizji Polskiej z programu ,,Reklama dzieciom”, dzięki temu  zrealizują jeszcze inne ciekawe inicjatywy edukacyjne.

Warto dodać, że w latach ubiegłych hipoterpia odbywała się systematycznie w ZSS dzięki pomocy grantom oświatowym przyznawanym przez Zarząd Powiatu w Żninie.

Zdjęcia z zajęć hipoterapii - proszę kliknąć w fotografię poniżej...

news: hipo2015.jpg