STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 17-11-2019 14:13:41

UDZIAŁ UCZNIÓW PDP W KONKURSACH
WYDARZENIA 2014/2015Międzyszkolny konkurs "MISTRZ KLAWIATURY" dla Szkół Przysposabiających do Pracy

Dnia 28 kwietnia 2015r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy brali udział w międzyszkolnym konkursie „Mistrz Klawiatury” w Karnowie.
Była to okazja do spotkania się z koleżankami i kolegami z Kcyni, Bydgoszczy, Chojnic, Szubina i Karnowa.
 W zmaganiach z komputerem zajęliśmy III miejsce.
Uczniów do konkursu przygotowali: M.Dytman, L.Kwaśniewska i T.Jaworski.

Międzyszkolny Konkurs w Bydgoszczy

Dnia 09 czerwca 2015r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy brali udział w międzyszkolnym konkursie pt: "Matematyczne potyczki uczniów Szkół Przysposabiających do Pracy" z województwa kujawsko-pomorskiego w „Roku Mariana Rejewskiego” w  Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bydgoszczy. W konkursie nasza drużyna zajęła II miejsce. Uczniów do konkursu przygotowały Małgorzata Dytman i  Elżbieta Ziółkowska.

"Przez Zielone Okulary"

Konkurs odbył się 10 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie. Gościliśmy u siebie uczniów wraz z opiekunami. Przybyli do nas nasi koledzy i koleżanki z: SOSW w Szerzawach, SOSW w Bydgoszczy, Szkoły Specjalnej w Szubinie, czwartą drużynę tworzyli nasi uczniowie. Ze względów organizacyjnych nie dotarli zaproszeni uczniowie z Karnowa i Koronowa. Konkurs Przeznaczony jest dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym.
W części teoretycznej uczniowie zmagali się z testem z zakresu wiedzy m.in. o uzależnieniach, profilaktyce, zdrowym odżywianiu, koleżeństwie. Test składał się z 20 pytań, rozwiązywały go 3-osobowe drużyny.

W VII edycji konkursu:

I  miejsce SOSW w Szerzawach
II miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie
III miejsce SOSW w Bydgoszczy
IV miejsce Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Szubinie

W II części konkursu uczniowie wykonywali plakaty plastyczne, wykonane techniką kolażu. Dzięki temu uczniowie zintegrowali się, dobrze się bawili i uczyli współdziałać ze sobą.
Podczas spotkania konkursowego dla wszystkich był słodki poczęstunek – drożdżówki oraz kiełbaski z grilla.

Konkurs to wspaniała okazja do tego by spędzić ze sobą czas, poznać się lepiej, wymienić doświadczeniami. Uczniowie są współodpowiedzialni za organizację i przebieg konkursu.
W następnym roku przewidziana jest VIII edycja konkursu.

Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki: M.Dytman, L.Kwaśniewska, E.Ziółkowska, Sponsorami tegorocznej edycji byli: PSS Żnin, MOPS Żnin, Zakłady Mięsne Henryk Stokłosa Śmiłowo, Brico Marche Żnin, Pepsi Żnin, Zakład Handlowo - Usługowy „Alga” Bydgoszcz.