STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 08-12-2019 18:49:56

Turnus rehabilitacyjny w Dąbkach
WYDARZENIA 2015/2016W dniach od 19 września do 3 października 2015 dwudziestu trzech uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie przebywało na turnusie rehabilitacyjnym w nadmorskim sanatorium Argentynt w Dąbkach. Ośrodek ten jest  malowniczo położony między morzem Bałtyckim a jeziorem Bukowo, otoczony lasem. Wyjazd od strony organizacyjnej przygotowały nauczycielki Anna Jaworska i Aleksandra Kobusińska, które były również opiekunkami grupy.  Z mniej sprawnymi uczniami mogli wyjechać rodzice. Pobyt na turnusie był okazją do skorzystania z bazy zabiegowej. Dzięki temu uczniowie uczestniczyli m.in.  w inhalacjach, naświetlaniach sollux, naświetlaniach bioptrom, ćwiczeniach indywidualnych, kąpieli wirowej i perełkowej. O poszczególnych wskazaniach do zabiegów decydowało badanie lekarskie. Czas pobytu to również bogacenie doświadczeń, nauka zaradności życiowej i samoobsługi uczniów niepełnosprawnych umysłowo w stopniu głębszym w środowisku innym niż szkolne i domowe. Dwutygodniowy pobyt sprzyjał integracji uczniów i rodziców podczas wspólnych spacerów, rejsów statkiem i tramwajem wodnym, wycieczek, zajęć integracyjnych typu ognisko czy wyjścia na basen. Bardzo sprzyjająca pogoda pozwoliła spędzić przyjemnie czas podczas poznawania uroków nadmorskiej miejscowości.
news: turnusdabki.jpg