STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 08-12-2019 18:48:56

Bezpieczeństwo na drodze /// Wycieczka do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej
WYDARZENIA 2015/2016Jak co roku we wrześniu poruszane są tematy związane z bezpieczeństwem na drogach. Uczniom przypominano o przepisach ruchu drogowego, zasadach bezpiecznego poruszania się na co dzień w drodze do i ze szkoły. Już po raz trzeci bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie "Partnerstwo dla bezpieczeństwa".
Podczas zajęć uczniowie rozwiązywali zagadki, rebusy oraz wykonali kostki do gry pt. "Mistrz drogowy".
Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie dostali światełka odblaskowe, dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej firmy A'dal-bert z Jaworzna.
Zajęcia przygotowały nauczycielki: J. Witkowska i M. Dytman.

news: bezpiecznadroga2015.jpg

Wycieczka do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej
W dniu 06,10,2015 Uczniowie szkoły podstawowej klas 4-6 wraz z nauczycielami: panią Magdaleną Imbiorowską i Tomaszem Jaworskim wzięli udział w pieszej wycieczce do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żninie. Podczas drogi Uczniowie w praktyce bezpiecznie poruszali się po ulicach, zwracali uwagę na miejsca gdzie dozwolone jest przejście przez jezdnię oraz sygnalizację świetlną na przejściu dla pieszych.
   Podczas pobytu w Bibliotece Publicznej w dziale dla najmłodszych młodzież zapoznała się ze zbiorami tegoż działu, oglądano nowości wydawnicze dla dzieci i młodzieży zakupione przez Bibliotekę. Wszyscy z uwagą wysłuchali baśni czytanych przez panią bibliotekarkę Beatą Brzykca.