STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 07-12-2019 11:14:59

Wyprawa po Betlejemskie Światło Pokoju
WYDARZENIA 2015/2016W dniach od 10 do 13 grudnia reprezentacja 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku im Janusza Korczaka wraz z reprezentacją Chorągwi Kujawsko Pomorskiej ZHP tradycyjnie wzięła udział w wycieczce do Zakopanego. W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach Słowaccy skauci przekazali polskim harcerzom Betlejemskie Światło Pokoju. Po dotarciu do Żnina w dniach kolejnych harcerze z naszej szkoły rozdawali Światło w instytucjach zaprzyjaźnionych: Starostwie Powiatowym w Żninie, Urzędzie Miejskim w Żninie, Banku Spółdzielczym Pałuki, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Domu Kultury, Komendzie Straży Pożarnej, Komendzie Powiatowej Policji, Sądzie Rejonwym w Żninie, Muzeum Ziemi Pałuckiej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Żninie, żnińskim parafiom oraz odwiedzili lokalne media: Gazetę Pomorską, Tygodnik Pałuki, Radio Żnin FM.

Podczas wycieczki harcerze zwiedzili: Kopalnię Soli w Wieliczce, ważne miejsca w Zakopanem podczas harcerskiej gry miejskiej, Termy Tatralandia na Słowacji.