STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 08-12-2019 18:49:02

WYDARZENIA 2015/2016

Dnia 01.03 10.2016 w hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Żninie odbyły się   MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ SPECJALNYCH.

Patronat nad imprezą objął  Starosta Żniński Pan Zbigniew Jaszczuk. Otwarcia dokonał Pan Henryk Ciesielczyk.

Na Pałuki zjechało 12 drużyn. Rozgrywki toczyły się w trzech grupach po cztery zespoły. Celem zawodów było upowszechnienie piłki nożnej wśród młodzieży szkół specjalnych oraz wyłonienie mistrza województwa do reprezentowania na Mistrzostwach Polski które w tym roku organizowane są w Krakowie w dniach 18-20.03.2016 roku.

Kolejność w pierwszej grupie wyglądała następująco:

1. INOWROCŁAW

2. TORUŃ

3. TUCHOLA

4. GIMNAZJUM Nr 44 BYDGOSZCZ

W grupie drugiej:

1. BIELICE

2. CHEŁMŻA

3. KORONOWO

4. ZESPÓŁ SZKÓŁ Nr 30 BYDGOSZCZ

W grupie trzeciej:

1. KCYNIA

2. ŻNIN

3. ŚWIECIE

4. STRZELNO

Następnie rywalizacja toczyła się w parach półfinałowych w której znaleźli się zwycięscy poszczególnych grup oraz drużyna z drugiego miejsca z najlepszym dorobkiem. Po zaciętych meczach klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

1. INOWROCŁAW 2. BIELICE 3. CHEŁMŻA 4. KCYNIA 5. TORUŃ 6. ŻNIN 7. ŚWIECIE 8. TUCHOLA 9. KORONOWO 10. ZS Nr 30 BYDGOSZCZ 11. STRZELNO 12. GIMNAZJUM Nr 44 BYDGOSZCZ

Puchary wręczał Pan Henryk Ciesielczyk, dyrektor Andrzej Kurek oraz dyrektor Grzegorz Koziełek, sześć piłek przekazał Prezes  Okręgowego Związku Piłki Nożnej Pan Eugeniusz Nowak.  Najlepszym zawodnikiem turnieju został Arkadiusz Górski z Inowrocławia a bramkarzem Krzysztof Zborowski również z Inowrocławia.

Drużyna ze Żnina wystąpiła w składzie: Paweł Szczepański, Krystian Drążek, Sebastian Ciaciuch, Filip Kuliński, Rafał Piechowiak, Łukasz Pawlak, Dawid Witkowski, Mariusz Łuczka. Opiekunami drużyny byli Piotr Przywara oraz Dariusz Wałecki.

Organizatorzy – Zespół Szkół Specjalnych ze Żnina  oraz Starostwo Powiatowe podziękowali sponsorom: RESTAURACJI ,,MARTINA’’, FIRMA ,,MAKO’’, Zakłady Mięsne Kwiecińscy, Okręgowemu Związkowi Piłki Nożnej z Bydgoszczy za pomoc w organizacji imprezy.