STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 08-12-2019 14:26:58

Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej
WYDARZENIA 2015/2016

21 marca br. przeprowadzono zajęcia praktyczne uczniów nt. „Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej”. Zajęcia prowadziła Pani Magdalena Czaplicka, wykwalifikowany ratownik medyczny, nauczyciel naszej szkoły. W zajęciach wzięło udział 30 uczniów, podzielonych na 3 mniejsze grupy ćwiczeniowe. Na początku każdych zajęć odbył się krótki wykład na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Następnie przeprowadzono pokaz resuscytacji i ułożenia w pozycji bezpiecznej przez ratownika i grupę laureatów konkursu z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Potem każdy z uczniów samodzielnie z wykorzystaniem manekina ćwiczył powyższe umiejętności. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach, zadawali pytania. Na podstawie obserwacji i rozmów z uczniami stwierdzono, iż tego typu zajęcia są bardzo potrzebne.

news: pierwszapomoc2016.jpg