STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 25-05-2020 16:11:25
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW PO GIMN

UCZNIOWIE I RODZICE - NAUCZYCIELOM
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Festiwal Twórczości Religijnej - Gniezno 2016
WYDARZENIA 2015/2016Miłosierdzie, wiara, chrzest były głównymi motywami VIII Archidiecezjalnego Festiwalu Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych, który odbył się 20 kwietnia w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Prezentacjom wokalnym towarzyszyła wystawa prac plastycznych. Zarówno w jednej jak i w drugiej formie ekspresji artystycznej niepełnosprawni twórcy i artyści nawiązywali do trwającego Roku Miłosierdzia, 1050-lecia Chrztu Polski i zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W przygotowanych rysunkach przypomnieli o znaczeniu tego aktu dla naszej ojczyzny, ale także o wadze sakramentu i tym do czego zobowiązuje. Temat chrztu i miłosierdzia obecny był również w piosenkach zaprezentowanych przez wychowanków z kilkunastu placówek województwa wielkopolskiego i kujawsko - pomorskiego. Wokalnymi, tanecznymi i aktorskimi umiejętnościami pochwalili się uczestnicy zespołów szkół specjalnych, warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków szkolno - wychowawczych, szkół przysposabiających do pracy.
Występy oklaskiwali min: Starosta Gnieźnieński, bp senior Bogdan Wojtuś, rektor PWSD w Gnieźnie. Z wykonawcami spotkał się także Prymas Polski abp Wojciech Polak, który podziękował uczestnikom festiwalu za szczególne świadectwo wiary jakim były przygotowane przez nich prace plastyczne i wystempy wokalne. Wszystkim też udzielił błogosławieństwa.
   Naszą szkołę w festiwalu reprezentowali uczniowie: Sandra Kuśpa, Daria Fryske, Dawid Burdelak, Adrian Kuźniarek, Patryk Kijewski i Mariusz Szwed, którzy zaśpiewali Hymn Światowych Dni Młodzieży. Występ został przyjęty bardzo entuzjastycznie a dzięki życzliwości ŻDK mogliśmy pokazać się w strojach pałuckich.
Każdy uczestnik festiwalu wyjechał z Gniezna z upominkami min: festiwalowym albumem, w którym umieszczone zostały wszystkie prace plastyczne w tym wykonane również przez uczniów naszej szkoły: Remigiusza Jurskiego, Patryka Kijewskiego i zespół terapeutyczno edukacyjny I - II gimnazjum.
Opiekunami artystów były panie Violetta Czekaj i Bianka Urbanowska.
Więcej zdjęć z imprezy - proszę kliknąć w foto poniżej:
news: Festiwalgniezno2016.JPG
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2019/2020
kontakt:
jawor.antom@gmail.com