STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 25-05-2020 15:04:04
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW PO GIMN

UCZNIOWIE I RODZICE - NAUCZYCIELOM
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
VI Przegląd Twórczośći Literatury Dziecięcej
WYDARZENIA 2015/2016

Dnia 26 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie odbył się VI Przegląd Twórczości Literatury Dziecięcej „Słowa niosą radość”, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Śmiesznie wierszyki łamiące języki”.

Do udziału w Przeglądzie organizatorzy zaprosili uczniów klasy 1 b ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich z Zespołu Publicznych Szkół nr 1 ze Żnina wraz z wychowawcą – p. Edytą Małecką, uczniów klasy1f  ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Śniadeckiego w Żninie wraz z wychowawcą  - p. ElżbietąLubik, dzieci z oddziału zerowego Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Niepublicznych w Bożejewicach wraz z wychowawcą – p. Bożeną Kawczyńską, dzieci 5-letnie z Przedszkola Niepublicznego „U Boba” z wychowawcą – p. Mariolą Pawlicką oraz 6-latki również z Przedszkola Niepublicznego „U Boba” z wychowawcą – p. Aurelią Janik-Walczak. W Przeglądzie brali też udział uczniowie Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, których wychowawczyniami są p. Janina Witkowska, p. Anna Jaworska i p. K. Kurek.

Przybyłych gości uroczyście powitał w progach placówki p.Dyrektor Grzegorz Koziełek oraz prowadząca imprezę p. Sylwia Słota w imieniu organizatorów konkursu. Dzieci po kolei prezentowały przygotowane wierszyki, które często wywoływały uśmiech wśród publiczności i  zaskakiwały jakością wykonania. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, uczestnicy prezentowali wysoki poziom swoich umiejętności. Oceniano dykcję, siłę głosu i interpretację wierszy. Jak co roku przyznano nagrody w dwóch kategoriach - przedszkola i szkoły.

W kategorii przedszkola pierwsze miejsca zajęli Weronika Loterska i Franciszek Wojdal z Przedszkola Niepublicznego „U Boba” oraz Zofia Zabłocka i Jakub Zamiar z oddziału zerowego Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Niepublicznych  w Bożejewicach. Drugie miejsca zajęły Jadwiga Raisner, Zofia Szatkowska i Maja Bursztyńska zPrzedszkola Niepublicznego „U Boba”. A trzecie Michał Siwak i Jacek Tucholski również z tego samego przedszkola oraz Alan Czaplicki z oddziału zerowego Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Niepublicznych  w Bożejewicach.

W kategorii szkoły pierwsze miejsca zajęli Hanna Piasecka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców wielkopolskich z Zespołu Publicznych Szkół nr w Żninie, Adam Siwak ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Śniadeckiego w Żninie oraz Mikołaj Szymański z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie.Drugie miejsca zajęli Katarzyna Szypowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich z Zespołu Publicznych Szkół nr 1 w Żninie, Filip Sikora ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Śniadeckiego w Żninie i Jakub Smarul z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie.Trzecie miejsce zajął Olgierd Pawłowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich z Zespołu Publicznych Szkół nr 1 w Żninie.

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia za udział w VI Przeglądzie Twórczości Literatury Dziecięcej. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, a zaproszone placówki podziękowania.

Przegląd zakończył się terapią śmiechem,czyli zabawami cyrkowymi z clownem. Clown prezentował cyrkowe sztuczki wciągając do zabawy dzieci. Czas występu został wydłużony z uwagi na ogromne zaangażowanie dzieci w zabawę.

Organizatorkami Przeglądu były Sylwia.Słota, Małgorzata.Małecka, Lilianna. Kwaśniewska, i Aleksandra. Przywara.


Zdjęcia z imprezyznajdują się w galerii - proszę kliknąć w ten tekst lub foto poniżej...

news: slowaniosaradosc2016.jpg

Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2019/2020
kontakt:
jawor.antom@gmail.com