STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 25-05-2020 16:52:07
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW PO GIMN

UCZNIOWIE I RODZICE - NAUCZYCIELOM
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Zlot Harcerzy Nieprzetartego Szlaku w Dęblinie 19 - 22 maj 2016
WYDARZENIA 2015/2016

Harcerze z 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie wzięli udział w VIII OGÓLNOPOLSKIM INTEGRACYJNYM  ZLOCIE DRUŻYN HARCERSKICH ZHP NS DĘBLIN 2016

Zlot odbył się w  dniach 19-22 maja 2016 r. na terenie 1 Batalionu Drogowo Mostowego im. gen. Romualda Traugutta w Dęblinie – na terenie Twierdzy Dęblińskiej.

Jego realizacja była możliwa dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu w ramach oferty realizacji zadania publicznego Gminy Żnin w ramach działań na rzecz osób niepełnosprawnych pozyskanych przez Stowarzyszenie Sympatyków Harcerstwa Żnińskiego pod tytułem: Z „Nieprzetartym Szlakiem” uczymy się żyć…

Na Zlot drużyna udała się ze Żnina autobusem PKS, w Bydgoszczy autobusem MPK na dworzec PKP i pociągiem jadąc przez Warszawę  na miejsce w Dęblinie. Dla osób niepełnosprawnych to nie lada wysiłek i sukces pokonać samodzielnie, bez pomocy rodziców, a tylko pod troskliwym okiem instruktorów odległość ok. 400 km

W zlocie uczestniczyły drużyny ZHP Nieprzetartego Szlaku wszystkich środowisk harcerskich, gromady zuchowe, wychowankowie Świetlic Środowiskowych, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej. W Dęblinie spotkało się ponad 200 uczestników – zuchów, harcerzy i Instruktorów.

Każdy dzień rozpoczynał się zgodnie z  obrzędowością harcerską - apelem. Dla naszych przybocznych to niezwykłe przeżycie meldować drużynę przed tak licznie zebranymi na placu apelowym.

Czwartek był dniem na zakwaterowanie, apel inauguracyjny i integrację środowisk  poprzez wspólną harcerską zabawę, pląsy i śpiewy przy ognisku.

Dzień drugi to aktywny udział w  zajęciach  zorganizowane przez żołnierzy. Wśród nich m.in. wędrówka po terenie Twierdzy „Dęblin”,  poznanie historii jednostki.

Największe wrażenie zrobiło na wszystkich uczestnictwo w manewrach transportowym PTS amfibia po terenach lądowych i rzece Wiśle. To rzadka okazja, by znaleźć się w pojeździe  używanym głównie przez wojsko i służby ratownicze, służącym również do desantu. Po południu drużyny uczestniczyły w turnieju sportowym.

                W trzecim dniu wszyscy uczestnicy Zlotu udali się na całodzienną wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego. Podczas spaceru po szlakach Parku harcerze poznawali florę i faunę charakterystyczną dla Polesia. Bardzo ciekawym doświadczeniem było zwiedzanie terenów bagnistych na zarastającym jeziorze Moszne oraz przejście ścieżki edukacyjnej „Żółwik” – zapoznanie z warunkami życia populacji Żółwia Błotnego w Poleskim Parku Narodowym.

Link do galerii - proszę kliknąć tutaj !!!
 
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2019/2020
kontakt:
jawor.antom@gmail.com