STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 07-12-2019 10:16:27

Udział harcerzy w 50 Jubileuszowym Zlocie Nieprzetartego Szlaku w Funce
WYDARZENIA 2016/2017W dniach 19 – 25 września 2016 15 harcerzy 17 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku im. Janusza Korczaka działającej w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie uczestniczyli w 50 Jubileuszowym Zlocie Nieprzetartego Szlaku w Funce. Zlot „Z Nieprzetartym  Szlakiem – aktywni i zintegrowani”odbył się dzięki wsparciu PFRON .  Uczestnicy brali udział w zajęciach  w ramach ścieżek: turystycznej, sportowej, ekologicznej i kulturalnej.
Wśród wielu atrakcji, jakie organizatorzy zapewnili dla dzieci i młodzieży warto wymienić: warsztaty ceramiczne i wikliniarskie,  rzeźbę, zajęcia z ornitologii, strzelanie z łuku, zajęcia żeglarskie, wycieczki rowerowe. Zadowolenia dostarczyły dzieciom zajęcia na basenie oraz wycieczka do Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszowskich.
Podczas uroczystego apelu powitalnego, obecni byli m.in: Naczelnik ZHP – Hm Małgorzata Sinica, Kierownik Referatu Nieprzetartego Szlaku Kwatery Głównej Hm Dorota Kołakowska, władze samorządowe, dyrektorzy placówek oświatowych i wielu innych gości. Zaszczytu dostąpił również Pan Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, Grzegorz Koziełek, który został wyróżniony przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci odznaczeniem Przyjaciel Dziecka.
Wśród odznaczonych z ZSS w Żninie znaleźli się również hm Grażyna Sawicka, która otrzymała odznaczenie przyznane przez Związek Harcerstwa Polskiego: Srebrny Krzyż za Zasługi dla ZHP, oraz pwd Tomasz Jaworski wyróżniony przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci odznaczeniem Przyjaciel Dziecka.

Galeria zdjęć ze Zlotu - proszę kliknąć aby obejrzeć zdjęcia...

Wyjazd dzieci był możliwy dzięki środkom pozyskanym przez Stowarzyszenie Sympatyków Harcerstwa Żnińskiego z oferty na realizację zadania publicznego ogłoszonego przez Gminę Żnin pt: Z Nieprzetartym Szlakiem uczymy się żyć.