STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 08-12-2019 14:06:08

Turnus rehabilitacyjny w Jarosławcu
WYDARZENIA 2016/2017

W dniach od 15 do 28 września 2016  grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie  wraz  z rodzicami oraz nauczycielkami  przebywała na turnusie rehabilitacyjnym w  Ośrodku Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym  ,,Rafa” w Jarosławcu. W tej nadmorskiej miejscowości podopieczni uczestniczyli w zabiegach rehabilitacyjnych dobranych do stanu zdrowia, poznawali środowisko i przyrodę charakterystyczną dla nabrzeża Bałtyku, integrowali się z rówieśnikami z innych grup przebywających na terenie ośrodka.

Turnusy rehabilitacyjne,  są zorganizowaną formą aktywnej rehabilitacji połączoną z elementami wypoczynku. Głównym celem uczestnictwa w turnusie jest ogólna poprawa psychofizycznej sprawności oraz rozwijanie umiejętności społecznych uczestników, między innymi poprzez nawiązywanie i rozwijanie kontaktów społecznych, realizację i rozwijanie zainteresowań, a także przez udział w innych zajęciach przewidzianych programem turnusu. Wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, które realizowane są w Zespole Szkół Specjalnych od wielu lat stanowią dobrą okazję do sprawdzenia umiejętności  niepełnosprawnych uczniów w zakresie samodzielności i samoobsługi w zupełnie  innym środowisku niż dom lub szkoła. Sprzyjają integracji wyjeżdżającej grupy, wymianie doświadczeń wśród rodziców, bogaceniu doświadczeń, przeżyć i emocji. Sprzyjająca pogoda, dobra infrastruktura ośrodka oraz bardzo życzliwa i troskliwa w stosunku do osób niepełnosprawnych obsługa sprawiły, że pobyt w Jarosławcu był bardzo udany. Organizatorkami i opiekunkami turnusu były nauczycielki: Anna Jaworska i Aleksandra Kobusińska.

news: turnusjaroslawiec2016.jpg