STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 07-12-2019 09:29:10

Przywieźliśmy Betlejemskie Światło Pokoju !!!
WYDARZENIA 2016/2017

>>> KLIKNIJ PONIŻEJ ABY ZOBACZYĆ GALERIĘ ZDJĘĆ <<<

news: betlejemskieswiatlopokoju2016.jpg

„Odważnie twórzmy pokój” - to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Grupa 12 harcerzy z 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku im Janusza Korczaka wraz z instruktorami Dh hm Grażyną Sawicką, phm Teresą Paradowską i pwd Tomaszem Jaworskim w dniach od 08 do 11 grudnia 2016 roku uczestniczyła w Wyprawie po Betlejemskie Światło Pokoju.

Harcerze podczas wyjazdu zwiedzali Kraków, w tym m.in. wystawę mieszczącą się w dawnym budynku administracyjnym Fabryki Emalia Oskara Schindlera.."Kraków – czas okupacji 1939–1945" przedstawiającą losy polskich i żydowskich mieszkańców w czasie II wojny światowej,

Harcerze mieli możliwość zwiedzania Zamku w Nidzicy.

W dniu 10 grudnia uczestniczyli w Grze Miejskiej „Betlejemskie Światło Pokoju” w Zakopanem, gdzie wykonywali zadania przygotowane przez sztab z GK ZHP.

Wieczorem wysłuchali Koncertu zespołu „Cisza jak ta” w  Kościele św. Krzyża.

Przekazanie światła nastąpiło w Kościele św. Józefa, w miejscowości Svit na Słowacji. W uroczystości wzięli udział zarówno Polscy Harcerze jak i Słowaccy Skauci. Podczas uroczystej Mszy świętej jednym z darów ofiarnych złożonych przez przedstawicieli naszej drużyny druhny Monikę Skibińską, Zuzannę Bałażyk i Weronikę Czekała była lina, która symbolizowała zniewolenie naszych myśli przez multimedialny świat.

Światło zostało bezpiecznie dowiezione do Żnina przez harcerzy 17 Drużyny Nieprzetartego Szlaku i jest przekazywane do instytucji i Kościołów.

Mieszkańcy gminy i powiatu mogą  odebrać światło z Kościołów w dniu 18 grudnia 2016 a po 18 grudnia również z  redakcji gazet lokalnych  i radia Żnin.