STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 08-12-2019 15:15:45

I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy „Nie daj się zaskoczyć-siła bezpieczeństwa”
WYDARZENIA 2016/2017

Dnia 24.04.2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie,  odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy „Nie daj się zaskoczyć-siła bezpieczeństwa”.  Organizatorkami były nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, pani  Magdalena Czaplicka i Dominika Piechowiak- Jasińska.

Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Żniński, pan Zbigniew Jaszczuk.

W konkursie brali udział uczniowie z niepełnosprawni intelektualnie z  pięciu placówek: Gimnazjum w Zespole Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu, Gimnazjum w Zespole Placówek Specjalnych w Szerzawach k/Mogilna oraz Gimnazjum w Zespole Szkół Specjalnych w Szubinie,  Karnowie oraz Żninie.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy dotyczącej zasad udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowania właściwych reakcji w sytuacjach zagrożenia życia oraz wobec osób poszkodowanych w wypadkach.

Konkurs składał się z dwóch części teoretycznej ( test z 30 pytań ) i praktycznej I etap wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej  osoby dorosłej, II etap przedstawienie scenki:  udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Komisja Konkursowa w składzie: kierownik Wydziału Zdrowia, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Żninie pani Izabela Gronet, ratownik medyczny Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie pana Roman Rzyszkowski oraz przedstawiciele Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie pan Daniel Osmański i pan Damian Niezgoda przyznała I miejsce drużynie z Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie,

II miejsce drużynie gospodarzy, a III  Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego z Inowrocławia.

Nagrody w konkursie ufundował Starosta Żniński, a słodki poczęstunek Cukiernia pani Grażyny Roza-Górnej.

Każdy uczestnik wyjechał wyposażony w wiedzę, praktyczne umiejętności oraz apteczkę pierwszej pomocy.

news: pierwszapomoc2017.JPG