STRONA GŁÓWNA · FILM PROMUJĄCY - "ZSS w Żninie zaprasza" · BIP · KONTAKT · DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI · MONITORING · RODO 28-03-2024 19:30:11

VII Przegląd Twórczości Literatury Dziecięcej „Słowa niosą radość” - "Trzeszczące wierszyki"
WYDARZENIA 2016/2017

Dnia 12 maja 2017 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie miał miejsce VII Przegląd Twórczości Literatury Dziecięcej „Słowa niosą radość”, który w tym roku odbywał się pod hasłem - Trzeszczące wierszyki.

Do udziału w Przeglądzie organizatorzy zaprosili dzieci z Przedszkola Niepublicznego „U Boba”wraz z wychowawcami, Paniami - Moniką Goerke, Mariolą Pawlicką i Aurelią Janik-Walczak. Zaproszono uczniów klasy IIB z wychowawcą Panią Edytą Małecką i klasy IIID z wychowawcą Panią Joanną Karamolze Szkoły Podstawowej nr 1 z Zespołu Publicznych Szkół nr 1 w Żninie, uczniów klasy II F z wychowawcą Panią Elżbietą Lubikze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie oraz uczniów „oddziału zerowego” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Niepublicznych w Bożejewicach z wychowawcą Panią Bożeną Kawczyńską. W Przeglądzie brali też udział uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie z klas, których wychowawcami są Panie -  Anna Jaworska, Katarzyna Kurek i Bianka Urbanowska.

Uroczystego otwarcia Przeglądu i powitania przybyłych gości dokonał Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Pan Grzegorz Koziełek.

Początek Przeglądu uświetnił występ dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gąsawie. W części konkursowej jako pierwsze występowały dzieci z Przedszkola Niepublicznego „U Boba”, a następnie uczniowie ze szkół.

W kategorii przedszkola przyznano trzy pierwsze miejsca, które zajęły: Gabriela Kruk, Jadwiga Raisner i Zofia Szatkowska. Drugie miejsca otrzymały: Natalia Jaszczuk, Nikola Derrzko i Olga Winiecka. Trzecie miejsca należały do chłopców- Nataniela Psutego i Franciszka Wojdala. Dyplomy za udział w konkursie otrzymali: Małgorzata Świtała i Jacek Tucholski.

W kategorii szkoły przyznano aż cztery pierwsze miejsca, które zajęli: Marek Kuczma z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bożejewicach, Adam Siwak ze Szkoły Podstawowej nr 2, Zofia Walczak i Emil Zwierzykowski ze Szkoły Podstawowej nr1. Przyznano trzy drugie miejsca – Angelika Przybyła z ZSS, Dawid Ziętek ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Nikola Boruch ze Szkoły Podstawowej nr1.Trzy trzecie miejsca zajęli: Jakub Smarul z ZSS, Tatiana Jabłońska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bożejewicach i Zuzanna Zubel ze Szkoły Podstawowej nr2.Dyplomy za udział w konkursie otrzymali: Małgorzata Pytlewska i Bartosz Wawrzyniak z ZSS, Jakub Lisiecki ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Patryk Winiecki ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a zaproszone placówki podziękowania.

W przerwie między występami recytatorskimi dzieci z przedszkola i szkól oraz w czasie obrad jury po występach, Pani Katarzyna Siwakdla wszystkich zgromadzonych w sali przeprowadziła zabawy muzyczno-ruchowe, które dostarczyły wiele radości.

Po części konkursowej wystąpił Objazdowy Teatr Dla Dzieci „Pomarańczowy Cylinder” z Torunia ze spektaklem „Alicja w krainie wagarów”, który potrafił tekstami i oryginalnymi strojami rozbawić dzieci i nauczycieli.

Przegląd zorganizowały: Sylwia Słota, Małgorzata Małecka, Katarzyna Siwak, Lilianna Kwaśniewska i Aleksandra Przywara.

news: 2017slowaniosaradosc.jpg