STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 15-11-2019 08:44:43

VII Regionalny Konkursi Historyczny "W czasach Króla Kazimierza Wielkiego - Rycerskie potyczki nad Wisłą"
WYDARZENIA 2016/2017

18 maja 2017 roku uczniowie klas I-III gimnazjum wzięli udział w VII Regionalnym Konkursie Historycznym "W czasach Króla Kazimierza Wielkiego - Rycerskie potyczki nad Wisłą", który odbył się na Zamku Krzyżackim w Toruniu. W konkursie uczestniczyło 8 drużyn z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Naszą szkołę reprezentowali Damian Zieliński, Mariusz Bauza i Adrian Kuźniarek, którzy zajęli I miejsce. Ponadto Adrian Kuźniarek zajął indywidualnie I miejsce w rzucie nożem a Damian Zieliński w strzelaniu do tarczy. Uczestnicy mieli możliwość integracji z rówieśnikami, wspaniałej zabawy, ponadto zwiedziliśmy z przewodnikiem ruiny zamku krzyżackiego, poznaliśmy historię średniowiecznego rycerstwa.

Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez panią Magdalenę Imbiorowską.