STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 24-06-2019 13:38:50
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

SAMORZĄD SZKOLNY

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW

Film nagrany przez rodziców uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Październik 2016
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Mistrzostwo Polski w X Ogólnopolskim Turnieju w Warcabach
WYDARZENIA 2017/2018

Mistrzowie Polski ze Żnina.

 W dniach 24-25. 11 br. w Miłakowie (warmińsko-mazurskie) odbył się X Ogólnopolski Turniej w Warcabach 64-polowych ZSS „Sprawni Razem” – Integracja. W turnieju wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z całej Polski. Województwo kujawsko-pomorskie po wcześniejszych eliminacjach wojewódzkich reprezentowało aż 5 zawodników Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie „Szkolnej Ligi Gier – Warcaby i Szachy”: Patryk Kijewski, Remigiusz Jurski, Adam Pinkowski, Dominik Paszkiewicz i Kamil Pleśniak. Zawody były rozgrywane w kategorii drużynowej i indywidualnej Turniej rozegrano komputerowym systemem szwajcarskim na zegarach szachowych w czasie 10 minut przeznaczonych na każdą partię. Rozegrano łącznie 11 rund między zawodnikami, bez ograniczeń wiekowych. Sędzią głównym zawodów był Prezydent Międzynarodowej Federacji Warcabowej Pan Leszek Pętlicki. W kategorii drużynowej zwyciężył zdecydowanie zespół ZSS w Żninie w składzie: Patryk Kijewski, Remigiusz Jurski i Adam Pinkowski zdobywając łącznie 47 punktów i tytuł Drużynowych Mistrzów Polski. W kategorii indywidualnej zwyciężył Adam Pinkowski (14 lat) ZSS Żnin po zaciętej walce z Anną Grzelak (OSW Szczecin) zdobywając tytuł Mistrza Polski. Trzecie miejsce uzyskał Remigiusz Jurski (17 lat)  również z ZSS w Żninie. Patryk Kijewski (14 lat)  zajął 6 miejsce, grał niestety jedną rundę mniej, gdyż losowo pauzował 1 rundę i przez to do podium zabraknął mu 1 punkt. Zwycięscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i medale oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy zawodnicy biorący udział w Turnieju otrzymali pamiątkowe upominki. Zawody zorganizował UKS „Zawisza” przy SOSW w Miłakowie, Patronat Honorowy objął Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz Starosta Ostródzki. Turniej ten służył wyłonieniu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Polsce w roku 2018.

Po raz pierwszy w historii organizowanych Mistrzostw Polski w Warcabach w Miłakowie przyznano też puchar, dyplom i nagrodę pamiątkową w kategorii najlepszy trener. Otrzymał ją nauczyciel ZSS w Żninie Tomasz Wierski, prowadzący „Szkolną Ligę Gier – Warcaby i Szachy”. W ciągu ostatnich lat warcabiści ZSS w Żninie zdobywali wiele medali, pucharów i nagród na szczeblu regionalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

news: mistrzwarcaby.jpg

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2018/2019
kontakt:
jawor.antom@gmail.com