STRONA GŁÓWNA · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT 24-09-2018 19:32:55

SAMORZĄD SZKOLNY

EEG BIOFEEDBACK

METODA TOMATISA

Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW

Mistrzostwo Polski w X Ogólnopolskim Turnieju w Warcabach
WYDARZENIA 2017/2018

Mistrzowie Polski ze Żnina.

W dniach 24-25. 11 br. w Miłakowie (warmińsko-mazurskie) odbył się X Ogólnopolski Turniej w Warcabach 64-polowych ZSS „Sprawni Razem” – Integracja. W turnieju wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z całej Polski. Województwo kujawsko-pomorskie po wcześniejszych eliminacjach wojewódzkich reprezentowało aż 5 zawodników Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie „Szkolnej Ligi Gier – Warcaby i Szachy”: Patryk Kijewski, Remigiusz Jurski, Adam Pinkowski, Dominik Paszkiewicz i Kamil Pleśniak. Zawody były rozgrywane w kategorii drużynowej i indywidualnej Turniej rozegrano komputerowym systemem szwajcarskim na zegarach szachowych w czasie 10 minut przeznaczonych na każdą partię. Rozegrano łącznie 11 rund między zawodnikami, bez ograniczeń wiekowych. Sędzią głównym zawodów był Prezydent Międzynarodowej Federacji Warcabowej Pan Leszek Pętlicki. W kategorii drużynowej zwyciężył zdecydowanie zespół ZSS w Żninie w składzie: Patryk Kijewski, Remigiusz Jurski i Adam Pinkowski zdobywając łącznie 47 punktów i tytuł Drużynowych Mistrzów Polski. W kategorii indywidualnej zwyciężył Adam Pinkowski (14 lat) ZSS Żnin po zaciętej walce z Anną Grzelak (OSW Szczecin) zdobywając tytuł Mistrza Polski. Trzecie miejsce uzyskał Remigiusz Jurski (17 lat)  również z ZSS w Żninie. Patryk Kijewski (14 lat)  zajął 6 miejsce, grał niestety jedną rundę mniej, gdyż losowo pauzował 1 rundę i przez to do podium zabraknął mu 1 punkt. Zwycięscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i medale oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy zawodnicy biorący udział w Turnieju otrzymali pamiątkowe upominki. Zawody zorganizował UKS „Zawisza” przy SOSW w Miłakowie, Patronat Honorowy objął Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz Starosta Ostródzki. Turniej ten służył wyłonieniu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Polsce w roku 2018.

Po raz pierwszy w historii organizowanych Mistrzostw Polski w Warcabach w Miłakowie przyznano też puchar, dyplom i nagrodę pamiątkową w kategorii najlepszy trener. Otrzymał ją nauczyciel ZSS w Żninie Tomasz Wierski, prowadzący „Szkolną Ligę Gier – Warcaby i Szachy”. W ciągu ostatnich lat warcabiści ZSS w Żninie zdobywali wiele medali, pucharów i nagród na szczeblu regionalnym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

news: mistrzwarcaby.jpg