STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 24-06-2019 13:43:44

SAMORZĄD SZKOLNY

Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW

Jasełka szkolne
WYDARZENIA 2017/2018
news: jaselka2017.jpg
Zdjęcia z uroczystości w galerii...

Tegoroczne jasełka były kontynuacją odbywającego się kilka dni wcześniej konkursu „W świątecznym nastroju”. Zgromadzoną na sali gimnastycznej publiczność, to jest: zaproszonych gości , rodziców, nauczycieli ,uczniów w ciepłych słowach, przywołując magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia powitała pani dyrektor Grażyna Sawicka. Głównym mottem przedstawienia było przesłanie, że „Boża miłość nie zna granic”. Uczniowie wykreowali postaci św. Rodziny, to jest Maryi, św. Józefa, aniołów ale także przedstawicieli państw Unii Europejskiej, którzy mimo różnic kulturowych, geograficznych czy mentalnych potrafili znaleźć „wspólny język”, zapomnieć o dzielących ich różnicach, przebaczyć sobie urazy i przyjąć zaproszenie do Betlejem, by pokłonić się Jezusowi. Po występie młodych artystów nagrodzonych gromkimi brawami, świąteczne życzenia złożyli Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Józefa Błajet, wicestarosta Pan Andrzej Hłond, ks. Proboszcz Sławomir Rydz. Symbolicznie połamano się opłatkiem, a ks. Proboszcz przypomniał obecnym by przychodzącego Chrystusa przyjąć przede wszystkim w swoim czystym sercu. Pani dyrektor G. Sawicka przedstawiła krótko historię Betlejemskiego Światła Pokoju , które już od kilku lat dociera na Pałuki dzięki harcerzom z drużyny” Nieprzetartego szlaku”.
Wszyscy goście, podobnie jak wcześniej różne instytucje czy osoby publiczne zostali obdarowani tym światłem. Świąteczne życzenia popłynęły również od przedstawicieli Samorządu Szkolnego. Nad całością czuwała i uroczystość przygotowała p. V. Czekaj, o oprawę muzyczną zadbała p. K. Siwak.

Webdesign Tomasz Jaworski © 2018/2019