STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 15-11-2019 09:24:12

„Masz pomysł - podziel się posiłkiem” informacje o projekcie
Masz pomysł - podziel się posiłkiem

Nasza szkoła znalazła się wśród 32 placówek w Polsce, które otrzymały 5 tysięcy złotych z programu grantowego firmy DANONE na wsparcie najlepszych pomysłów na dożywianie dzieci i młodzieży.

Głównym celem tego programu jest wyeliminowanie niedożywienia wśród dzieci i młodzieży naszej placówki .W ramach projektu będą zorganizowane warsztaty, które mają poszerzyć wiedzę naszych podopiecznych dotyczącą zdrowego odżywiania, wsparcie aktywności fizycznej i kształtowanie umiejętności niezbędnych do utrzymania zdrowia i kondycji fizycznej.

Realizację projektu pt. „Rozgrywki z Danonem” rozpoczęliśmy 2 stycznia 2008r. , a zakończymy 30 czerwca 2008r.

24 stycznia 2008r. uczniowie spotkają się z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Jadownikach Rycerskich przy pomocy, których dzieci i młodzież będą przygotowywać potrawy kuchni regionalnej Pałuk.

W lutym smakołyki kuchni regionalnej zostaną opisane, a przepisy na te potrawy znajdą się w kalendarzu, nad wykonaniem którego czuwać będzie pani mgr Elżbieta Ziółkowska

W marcu pani mgr Janina Witkowska przeprowadzi zajęcia warsztatowe pt. „Zdrowie na talerzu”, a w kwietniu pani mgr Wioletta Łożyńska będzie wspólnie z uczniami przygotowywała sałatki owocowe i surówki warzywne.

W maju pani Magdalena Czaplicka-Wodyńska, zorganizuje konkurs plastyczny pt. „Zrobiłem to dla siebie”. W którym dzieci i młodzież wybiorą trzy najładniejsze prace i przekażą je firmie DANONE.

W czerwcu kulminacyjnym punktem projektu będzie integracyjny dzień sportu, w którym wezmą udział reprezentanci każdej z klas rywalizując między sobą w atrakcyjnych konkurencjach sportowych. Zwycięska reprezentacja klasy otrzyma tytuł „NAJBARDZIEJ SPRAWNEJ FIZYCZNIE KLASY W SZKOLE”.

Na zakończenie dnia sportu reprezentacja uczniów naszej szkoły, pod okiem pana mgr Piotra Przywary, rozegra mecz piłki nożnej z KS Pałuczanka Żnin.

Foto z przeprowadzonych działań - kliknij tutaj!

Koordynator projektu- Magdalena Czaplicka-Wodyńska