STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 24-06-2019 13:10:42

SAMORZĄD SZKOLNY

Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW

„Bezpiecznie w dorosłość”
WYDARZENIA 2017/2018

Dnia 7 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół Specjalnych odbyło się kolejne spotkanie  dla młodzieży z cyklu „Bezpiecznie w dorosłość”. Tegoroczna edycja pt „Szlaki pomocy” wpisywała  się w  Narodowy Program Zdrowia na lata 2016 – 2020. Organizatorami  byli  Zespół Szkół Specjalnych w Żninie oraz Starostwo Powiatowe w Żninie.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji było umiejętne niesienie pomocy potrzebującym. Odbiorcami byli uczniowie szkół ogólnodostępnych – szkoły podstawowej i gimnazjum. W spotkaniu uczestniczyły: SP z Gąsawy, SP z Janowca Wielkopolskiego,  SP z Gorzyc, SP nr 5 ze Żnina, SP nr 1 ze Żnina, SP nr 2 ze Żnina, Gimnazjum nr 1 ze Żnina, Gimnazjum nr 2 ze Żnina, Zespół Szkół z Łabiszyna  oraz Zespół Szkół Specjalnych ze Żnina.  Cele realizowane podczas warsztatów to :

- zapoznanie uczniów z problemami cywilizacyjnymi dzieci i młodzieży współczesnego świata;

- kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy wrażliwości  i otwartości na  potrzeby drugiego człowieka;

- zaszczepienie idei pomagania;

- ukazanie znaczenia edukacji w rozwoju dzieci i młodzieży;

- integracja uczniów.

Gościem specjalnym była przedstawicielka  Kulczyk Foundation - Specjalista ds. Relacji Międzynarodowych, która opowiedziała o formach pomocy realizowanych przez Fundację. Zaznaczyła, że pomoc powinna mieć charakter  przynoszący długotrwałe rezultaty. Podkreśliła znaczącą rolę edukacji, która wpływa na  podniesienie świadomości społeczeństw. Zespół Szkół Specjalnych otrzymał od fundacji książki, przewodniki metodyczne do zajęć oraz upominki dla uczniów.

Zajęcia dla młodzieży miały formę  warsztatową. Uczniowie  poznali  na przykładzie życia mieszkańców Malawi, problemy najuboższych państw na świecie. Zastanawiali się nad możliwością poprawy ich sytuacji. Młodzież rozważała również możliwości niesienia pomocy innym w swoim najbliższym środowisku.

Webdesign Tomasz Jaworski © 2018/2019