STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 04-07-2020 20:45:05
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

KADRA

HISTORIA

WYDARZENIA

GALERIE ZDJĘĆ

PEDAGOG, PSYCHOLOG, LOGOPEDA

STOWARZYSZENIE "KAPITAŁ ZAUFANIA"

Plan pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020

ŚWIETLICA

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GRANTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

PROJEKTY UNIJNE * PROJEKTY RZĄDOWE *

ARTYKUŁY- publikacje nauczycieli

LINKOWNIA
SZUKAJ NA STRONIE

VO QUYEN Szkoła Wietnamskiej Sztuki Walki


Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

UCZNIOWIE I RODZICE - NAUCZYCIELOM
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1
Najnowszy Użytkownik: tj
Szkolny konkurs logopedyczny ”Co ma ręka do gadania”
WYDARZENIA 2018/2019Dnia 28 listopada 2018r. w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie odbył się szkolny konkurs logopedyczny „Co ma ręka do gadania” przeprowadzony przez Sylwię Słotę i Małgorzatę Małecką. Konkurs jest elementem składowym wprowadzonej od października 2018r. i zaplanowanej do realizacji na trzy lata innowacji logopedycznej „Kreatywna logopedia”, której twórcami irealizatorkami są w/w nauczycielki ZSS. Do udziału w konkursie zostały zaproszonewszystkie młodsze klasy szkoły podstawowej.Głównym założeniem konkursu były ćwiczenia palców i dłoni, które mają wpływ na rozwój mowy. Uczniowie zostali podzieleni na dwie drużyny Zielonych i Żółtych, których kapitanami były panie prowadzące konkurs i wykonywali zadania o różnym stopniu trudnościz zakresu motoryki małej.W konkursie brały udział dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz niepełnosprawnościami współwystępującymi i sprzężonymi. Na pozór łatwe ćwiczenia są dla dzieci niepełnosprawnych bardzo trudne, a niektóre wręcz niemożliwe do wykonania jak zapinanie guzików czy sznurowanie butów. Organizatorki konkursu zwróciły uwagę, że doskonalenie tych umiejętności wpływa pozytywnie na rozwój mowy i komunikacji.

Uczniowie mogli otrzymać Tytuł Mistrza Sprawnych Palców i Dłoni wykonując poprawnie zadania manipulacyjne z różnymi przedmiotami.

Pierwsze miejsce w drużynie Żółtych i Tytuł Mistrza Sprawnych Palców i Dłoni zajął Wojciech Trela, drugie Wiktoria Chareńska, a trzecie Wojciech Garwol.

W drużynie Zielonych pierwsze miejsce i Tytuł Mistrza Sprawnych Palców i Dłoni otrzymał Krzysztof Wiśniewski, drugie Piotr Dojaś, a trzecie Jakub Smarul.

Uczniowie otrzymali dyplomy z nagrodami oraz słodycze, którymi zostali również obdarowani wszyscy uczestnicy konkursu.

 

W procesie kształtowania się mowy sprawność dłoni ma niebagatelne znaczenie. Pracując nad usprawnianiem dłoni pracujemy również nad mową dziecka. A można to robić w formie wspaniałej zabawy!

news: comarekadogadania.JPG

Zegar & Kalendarz
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Zespół Szkół Specjalnych w Żninie
Webdesign Tomasz Jaworski © 2019/2020
kontakt:
jawor.antom@gmail.com