STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 16-10-2019 19:01:00

SZLACHETNA PACZKA DLA SENIORA
WYDARZENIA 2018/2019

Nasza szkoła - Zespół Szkół Specjalnych, w tym roku po raz pierwszy wzięła udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Chcieliśmy być darczyńcami. Zdecydowaliśmy się przygotować paczkę dla seniora na Mikołajki.Inicjatorem akcji byli nauczyciele uczący w klasach Przysposabiających do Pracy. Do 30 listopada zbieraliśmy artykuły spożywcze o wydłużonym terminie ważności i produkty chemiczne. Nie spodziewaliśmy się, że nasi uczniowie i ich rodzice tak chętnie włączą się w zbiórkę. Efekty przerosły nasze oczekiwania. Okazało się, że ilość zebranych produktów była tak duża, że zamiast zaplanowanej jednej paczki zrobiliśmy ich aż pięć. Do każdej paczki dołączyliśmy kartkę z życzeniami wykonaną przez uczniów szkoły PdP, podpisaną w imieniu uczniów, ich rodziców i nauczycieli przez Panią Dyrektor.Paczki za pośrednictwem MOPS w Żninie trafiły do pięciu starszych osób w trudnej sytuacji materialnej.Nasi uczniowie wielokrotnie doświadczali pomocy ze strony innych osób, a teraz mogli sami obdarować potrzebujących. Okazało się, że umiemy się dzielić i ofiarować coś od siebie na szczytny cel.Dzięki naszej pomocy kilka starszych osób wesoło spędzi święta!Dzieląc się z innymi robimy coś ważnego i dobrego, a oto przecież chodzi w życiu!

news: szlachetnapaczka2018.JPG