STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 16-10-2019 19:43:29

Jasełka 2018 oraz 45-lecie ZSS
WYDARZENIA 2018/2019
19 grudnia społeczność szkolna brała dział w corocznych jasełkach szkolnych. Spotkanie to było także okazją do świętowania jubileuszu szkoły a mianowicie 45 - lecia jej istnienia. Patronat honorowy imprezy objął Starosta Żniński. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele, emerytowani pracownicy naszej szkoły. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy oraz przyjaciół szkoły.
Uroczystość ta miała charakter imprezy lokalnej, promującej szkołę, przedstawiającej jej dorobek i rozwój.

·         Podczas uroczystości zaproszeni goście zapoznani zostali z nową architekturą budynku, jego bazą dydaktyczno-wychowawczą oraz wybitnymi osiągnięciami uczniów.

·         Przedstawiono etapy powstania i rozwoju szkoły, a zebrane materiały i pamiątki zaprezentowano w formie wystaw, prelekcji, archiwalnych nagrań i prezentacji multimedialnej.

·         W szkole zorganizowano konkursy plastyczne „Nasza szkoła” oraz „Mój Nauczyciel”.

·         Zwrócono uwagę na rolę placówki w kształceniu, integracji uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ze środowiskiem lokalnym.

·         Zasygnalizowano znaczącą rolę rodziców w procesie edukacji i rozwoju uczniów oraz współpracy Rady Rodziców z placówką.

·         Zaprezentowano dorobek szkoły w zakresie współpracy z instytucjami i organizacjami oraz znaczenie imprez o charakterze regionalnym.

·         Wskazano znaczenie kultywowania tradycji i kultury Pałuk w zadaniach realizowanych przez placówkę.

Podczas uroczystości 45–lecia Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie w części artystycznej uczniowie i nauczyciele zaprezentowali talenty i wyjątkowe umiejętności rozwijane przez kadrę pedagogiczna, mimo niepełnosprawności.

Po oficjalnej części zorganizowano do uczestników uroczystości słodki poczęstunek w formie bufetu.

Zakładamy cykliczność obchodów lecia szkoły, co 5 lat.

Obszerny fotoreportaż znajduje się w galerii zdjęć.
news: jaselka2018.jpg
news: jaselkai45lecieszkoly2018.jpg