STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 16-10-2019 18:55:16

Kolędowanie i integracja
WYDARZENIA 2018/2019

8  stycznia, we wtorkowe przedpołudnie w szkole panowała niecodzienna atmosfera. Wszystko za sprawą odbywającego się już po raz dziewiąty "Spotkania z kolędą i pastorałką". Spotkaniom tym oprócz wspólnego śpiewu kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce świątecznej przyświeca również  idea szeroko rozumianej integracji środowisk szkolnych. Uczestników powitały panie: wicedyrektor Magdalena Imbiorowska oraz inicjatorka przedsięwzięcia i prowadząca koncert Violetta Czekaj. Do wspólnego kolędowania zaprosiliśmy 4 szkoły z terenu naszego miasta.  Po raz pierwszy gościliśmy zespół muzykujących uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Społecznych "Trójka", którzy w niebanalnych aranżacjach i z udziałem wielu instrumentów zaprezentowali nam swój repertuar kolędowy. Uczniów do występu przygotowała p. Elżbieta Kończal. Ponadto wysłuchaliśmy i zaśpiewaliśmy pastorałki z zespołami: Szkoły Podstawowej nr 5 (chór pod opieką p. Reginy Wysockiej), Szkoły Podstawowej nr 1 (uczniowie przygotowani przez p. Beatę Różańską), Szkoły Podstawowej nr 2 ( uczennice przygotowane przez p. Barbarę Bratz) oraz zespół gospodarzy przygotowany przez p. Kasię Siwak. Integracyjne kolędowanie odbyło się dwa dni po Uroczystości Objawienia Pańskiego tj. święcie Trzech Króli, co miało odzwierciedlenie w elementach stroju gospodarzy. Uczniowie bowiem klas młodszych w ramach innowacji pedagogicznej "Poznajemy tradycje i zwyczaje świąteczne" na tę okolicznośc przygotowali i założyli korony królewskie. Podkreśliło to charakter spotkania, ale było także swego rodzaju wyznaniem wiary i oddaniem pokłonu Panu Bogu.

Obszerna fotorelacja znajduje się w galerii zdjęć. Aby zobaczyć można także kliknąć w tekst.