STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 16-10-2019 20:03:49

Sukces Przemka- Konkurs Poezji Religijnej
WYDARZENIA 2018/2019Uczniowie naszej szkoły 20 lutego 2019 roku wzięli udział w XVI Międzyszkolnym Konkursie Poezji Religijnej w Szubinie. Wśród uczestników znalazły się również reprezentacje ze szkół w Kcyni, Karnowie, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy, Zespołu Szkół Specjalnych nr 31 w Bydgoszczy i oczywiście gospodarzy. Celem tej uroczystości o charakterze religijnym, niezmiennie od samego początku jest rozpowszechnianie poezji wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie wartości chrześcijańskich wśród uczniów szkól Specjalnych Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych to jest: szkoły podstawowej, gimnazjum + klasy 7 i 8 oraz szkoły przysposabiającej do pracy. Dzieci i młodzież przedstawiały własne interpretację wierszy między innymi księdza Jana Twardowskiego, Romana Brandstaettera i księdza Tischnera. Poziom recytowanej poezji z roku na rok jest coraz wyższy. Uczniowie zaskakują jury niebanalnymi interpretacjami, trafnie dobranym repertuarem i dykcją. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Smarul, Adrian Kuźniarek i Przemysław Smok przygotowywani byli pod czujnym okiem pani Violetty Czekaj. Uczeń naszej szkoły Przemek Smok zdyskwalifikował rywali, zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wszyscy uczniowie zostali obdarowani dyplomami i słodyczami.
news: konkurspoezjireligijnej2019.JPG