STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 18-08-2019 17:06:35

SAMORZĄD SZKOLNY

Programy nauczania i podręczniki - GIMNAZJUM
Programy nauczania i podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA Z ODDZIAŁAMI ZASADN. SZK. ZAW

WYDARZENIA 2018/2019

Dnia 27.05.2019 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Żninie, odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy z pierwszej pomocy „Nie daj się zaskoczyć-siła bezpieczeństwa”.  Organizatorkami były nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie, pani  Magdalena Czaplicka i Dominika Piechowiak- Jasińska.

Honorowy patronat nad konkursem objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i  Starosta Żniński, pan Zbigniew Jaszczuk. Współorganizatorami konkursu była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żninie.

W konkursie brali udział uczniowie z niepełnosprawni intelektualnie z  pięciu placówek: Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Bydgoszczy, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kruszwicy, Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy  w Toruniu, Zespole Szkół Specjalnych w  Karnowie oraz  Zespół Szkół Specjalnych w Żninie.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy dotyczącej zasad udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowania właściwych reakcji w sytuacjach zagrożenia życia.

Konkurs składał się z dwóch części teoretycznej ( test z 20 pytań ) i praktycznej I etap wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej  osoby dorosłej, II etap przedstawienie scenki:  udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Komisja Konkursowa w składzie: kierownik Wydziału Zdrowia, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Żninie pani Izabela Gronet, Koordynator  Ratownictwa Medycznego PSP pan Daniel Osmański i dowódca JGR w Żninie pan Waldemar Ulatowski przyznała:

I miejsce drużynie  Zespołu Szkół Specjalnych w Żninie w składzie: Przemysław Smok, Jakub Michałowski i Adrian Kuźniarek

II miejsce drużynie  Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie

III miejsce drużynie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego dla Dziewcząt w Kruszwicy.

Nagrody w konkursie ufundował Starosta Żniński, Pan Zbigniew Jaszczuk.

Każdy uczestnik wyjechał wyposażony w wiedzę, praktyczne umiejętności i atrakcyjne nagrody.

news: 1.jpg

Webdesign Tomasz Jaworski © 2018/2019