STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 17-11-2019 12:02:12

Turnus rehabilitacyjny w Zakopanem
WYDARZENIA 2005/2006

W dniach od 3 do 16 maja 2006 grupa uczniów z rodzicami oraz opiekunami: Anną Jaworską i Aleksandrą Kobusińską przebywała na turnusie rehabilitacyjnym w Zakopanem.

Po długiej i męczącej podróży pociągiem , która trwała 15 godzin, rankiem z okien pociągu ukazał się widok wspaniałych i ośnieżonych Tatr. Dla większości uczniów był to pierwszy pobyt w górach dlatego to pierwsze spojrzenie na góry pozostawia niezapomniane wrażenia.

W trakcie pobytu kuracjusze poddawali się zabiegom mającym na celu poprawę funkcjonowania psycho - fizycznego, a w wolnym czasie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych, rekreacyjnych i turystycznych. Dzięki wyjazdowi na turnus zapoznali się z folklorem, gwarą, strojami regionalnymi, zajęciami miejscowej ludności. Mieli również okazję uczestniczyć w wycieczkach pieszych np. w Dolinie Kościeliskiej i Dolinie Małej Łąki i z bliska podziwiać okazałość tatrzańskiej przyrody.

Ponadto pobyt w Zakopanem stanowił swego rodzaju bazę wypadową po ciekawych okolicach i miejscowościach południowo – wschodniej Polski, dzięki temu udała się zobaczyć Kraków, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską oraz Pieniny.

Czas wolny stanowiły spotkania i zajęcia z innymi grupami przebywającymi na turnusie, które zwłaszcza dla młodzieży z uwagi na nawiązanie nowych znajomości, przyjaźni były bardzo atrakcyjne. Przykre było jedynie to, ze czas turnusu szybko minął i nastała chwila powrotu.

news: wydarzeniazakopane1.jpg

news: wydarzeniazakopane2.jpg