STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 05-12-2019 22:38:11

Rajd "Granica" 2019
Wydarzenia 2019-2020

8 harcerzy wraz  instruktorkami 17 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku im. Janusza Korczaka, działającej w Zespole Szkół Specjalnych w Żninie, dh hm. Grażyną Sawicką i phm. Teresą Paradowską w dniach 11-15 września wzięło udział w Ogólnopolskim Rajdzie "Granica". Tegoroczny Rajd odbywał się pod hasłem "Sprawdź się".

Niepełnosprawni harcerze sprawdzili się doskonale podczas wędrówek górskich, w czasie których odwiedzili przepiękne miejsca takie jak: Sowie Skały, Złoty Widok, Chybotek, Wodospad Szklarki. Wjeżdżali wyciągiem na Szrenicę, skąd malowniczą trasą udali się przez Przejście Trzy Świnki, Mokrą Przełęcz, Twarożnik- Łabski Szczyt- Śnieżne Kotły i przez Ceską Boudę, Źródła Łaby do Szklarskiej Poręby, gdzie spali w Domu Wczasowym "Siła".

Harcerze 17 DH NS już po raz trzeci uczestniczyli w Rajdzie "Granica" i oczywiście obiecali, że w kolejnych latach powrócą do Szklarskiej Poręby przeżyć tę cudowną przygodę po raz kolejny. Podczas górskiej przygody wszyscy mogli zintegrować się z harcerzami z całej Polski. Była to okazja do nawiązania nowych przyjaźni, a także do sprawdzenia się zarówno podczas wędrówek, ale również podczas zabawy w Parku Linowym i Rodzinnym Parku Rozrywki Esplanada, gdzie odważnie zjeżdżali kolejką Grawitacyjną Alpine Coaster.

news: granica2019.jpg