STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 09-07-2020 13:44:41

Podręczniki - SZKOŁA PODSTAWOWA
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO SZK. PODSTAWOWEJ
Podręczniki - SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA PO GIMNAZJUM

Wizyta w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Żninie
Wydarzenia 2019-2020

Lekcja biblioteczna „W świątecznym nastroju“ w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Żninie.

Dnia 10 grudnia 2019 roku uczniowie klas V, VI, VII, VIII szkoły podstawowej  i klasa przysposabiająca do pracy pod opieką p. Magdaleny  Imbiorowskiej, p. Małgorzaty Małeckiej oraz p. Anny Mróz  wybrali się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żninie na lekcję biblioteczną „W świątecznym nastroju“. Zostaliśmy bardzo mile powitani. Dla uczniów pani bibliotekarka Beata Garbacz przygotowała krótką, ale ciekawą lekcję na temat książek, pokazała wybrany księgozbiór dla młodszych dzieci oraz dla młodzieży, również zachęcała wszystkich do czytania. Następnie  przeczytała  fragmenty niektórych książek, a potem uczniowie odpowiadali na pytania związane z poznaną treścią. Dzieci zmagały się również z zagadkami o tematyce świątecznej za które otrzymywały nagrody. Wcześniej poznały legendę o świętym Mikołaju oraz obejrzały krótki film. Wysłuchaliśmy również kolęd w wykonaniu absolwentów naszej szkoły nagranych na płycie CD. Jedną z konkurencji przygotowaną przez panie bibliotekarki były dwa plakaty przedstawiające św. Mikołaja i elfa. Zadaniem uczniów było pokolorować obrazki według instrukcji. Uczniowie podchodzili parami, kolorowali fragment i się zmieniali, przez co wszyscy byli aktywni i świetnie się bawili. W czasie wolnym mogli pooglądać najnowsze książki, poczytać. Niektórzy uczniowie zdeklarowali chęć zapisania się do biblioteki. Otrzymaliśmy również wspaniały prezent dla szkoły; były to książki naszej lokalnej poetki pani Barbary Filipiak pt.,, Czas w myślach zaklęty”, ,,Drzwi do życia” oraz ,,Wanda Niedziałkowska-Dobaczewska Droga do Żnina”, które  zostały wręczone przez nią osobiście wraz z dedykacjami. Książki te wzbogacą nasz szkolny księgozbiór. Na koniec czekała na nas słodka niespodzianka, którą wręczyła pani dyrektor biblioteki Beata Czaczyk wszystkim uczestnikom spotkania. My również podziękowaliśmy za zorganizowanie lekcji i wręczyliśmy upominek, który wykonali uczniowie klasy przysposabiającej do pracy. Spotkanie w bibliotece wszystkim się bardzo podobało, wróciliśmy zadowoleni i uśmiechnięci.

news: bibliotekapublicznawycieczka.JPG