STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 17-11-2019 11:36:24

Edukacja zdrowotna - ,,Zdrowie na talerzu”
SOS! Na ratunek przyrodzie!

Edukacja zdrowotnaprogram profilaktyczny pt.: ,,Zdrowie na talerzu, opracowany dla uczniów szkoły podstawowej, ma na celu dostarczanie dzieciom wiedzy na temat: prawidłowego odżywiania się i kształtowania w nich pozytywnych postaw wobec wartości zdrowia. W dniu 30.10.08 odbyły się coroczne zajęcia promujące zdrowe odżywianie. Na początku zajęć klasa IV-VI przygotowała krótkie przedstawienie pt.: ,,Dary jesieni". Później z przygotowanych darów jesieni zostały wykonane pyszne surówki oraz obiadowe smakołyki. Praktyczne zajęcia gospodarstwa domowego zostały wzbogacone o sposoby przetwarzania odpadków w gospodarstwie domowym. Uczniowie poznali zasady sortowania odpadków. Sprzątając po zajęciach segregowali odpadki, a z odpadków organicznych przygotowali podłoże do wykonania kompostu organicznego.

Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w galerii KLIKNIJ TUTAJ I WEJDŹ.