STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 17-11-2019 11:47:55

Wycieczka do Kopalni Kujawy -Lafarge
SOS! Na ratunek przyrodzie!W dniu 19.11.08 klasy gimnazjalne odbyły edukacyjną wycieczkę do Kopalni Kujawy należącej do firmy Lafarge, która jest największą kopalnią skalną w Polsce. Uczniowie mogli zobaczyć potężne maszyny pracujące przy wydobyciu kruszywa oraz wysłuchać ciekawego wykładu pana Błażeja Muzykiewicza, kierownika kopalni, który przedstawił historię zakładu, opowiedział w jaki sposób wydobywa się wapień. Wypowiedź kierownika została wzbogacona pokazem multimedialnym, w którym uczniowie poznali pojęcie zrównoważonego rozwoju oraz poznali sposoby dbania o środowisko przez kopalnię Lafarge.Po ciekawym wystąpieniu Pan Błażej zaprowadził grupę na taras widokowy, skąd widać było doskonale wyrobisko kopalni a najciekawszym momentem był odstrzał kruszywa za pomocą ładunków wybuchowych.