STRONA GŁÓWNA · SZUKAJ NA STRONIE · DAJ SOBIE SZANSĘ: WYBIERZ ZAWÓD!!! · WYPOSAŻENIE SZKOŁY · KONTAKT · MONITORING 14-12-2019 19:15:39

Spotkanie z Panem Krzysztofem Głombowiczem
WYDARZENIA 2008/2009

Wyprawa Pana Krzysztofa Głombowicza.

Pana Krzysztofa zaprosiła do naszej szkoły Pani Teresa Paradowska, która poznała go już w czasie studiów i do tej pory są przyjaciółmi. Pan Krzysztof jako dziecko zachorował na chorobę Heinego-Medina. Od tamtej pory korzysta z aparatu ortopedycznego oraz kul. Przez 20 lat uprawiał różne dyscypliny sportu, strzelectwo, podnoszenie ciężarów, pływanie, narciarstwo klasyczne i lekkoatletykę. Jako dziennikarz TVP był komentatorem na olimpiadach w Sydney, Atenach i Turynie. 27 września 2008 grupa 9 osób niepełnosprawnych wyruszyła na najwyższy szczyt Afryki Kilimandżaro 5896m npm. Podczas spotkania z młodzieżą pan Krzysztof opowiedział o tej wyprawie, zaprezentował film oraz zdjęcia. Na koniec uczniowie i nauczyciele zadawali ciekawe pytania. Spotkanie to udowodniło nam, że warto marzyć, bo marzenia się spełniają.